Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi tápot és zöldséget...

Mennyi tápot és zöldséget adjak egy óriás nyuszinak naponta?

Figyelt kérdés

Széna, víz mindig van neki természetesen. De mennyi tápot adjak mellé? És mennyi zöldséget?

Nem az érdekelne, hogy az étrend hány %-a, azt megtalálom mindenhol, hanem hogy konkrétan mennyi, pl. 2 maroknyi táp.. Mindenhol csak törpenyúlra találok, nekem meg óriás van.


2015. márc. 18. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég egyszer egy nap adni. Én van hogy keverek neki egy keveréket, kukorica, zab, árpa keverékből, mivel tartok más háziállatokat is. De jelenleg csak nyúltápot kap abraknak. Én egyszeri alkalomra egy ilyen adagot adnék neki: a két markodba ami belefér. Ha ezt sem eszi meg akkor kevesebbet. Jó lucernaszénát is szereti, nem tudom te milyet adsz. Nálam a sarjút nem nagyon eszik. Konkrét zöldséget nem adok, csak répa-zeller hajat, karalábé hajat RITKÁN!! mert puffaszt. de nyáron fonnyasztott lucernának, tyúkhúrnak nagyon örülnek.
2015. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na én ennyire nem étek az ilyenekhez, nem tudom milyen szénát adok, amit veszek az állatkereskedésben.. Zöldes színű :D Répát meg almát szokott kapni, meg ha van más zöldség, azt is, de ált. nincs. Viszont csak keveset. Ja meg az udvarba legelészik valamennyit minden nap (fű, lóhere, gyermekláncfű meg ilyenek.. nincs számára mérgező kint szerencsére). Tápot meg ilyen hengeres nyúltápot kap, eddig kb. két maroknyit adtam neki minden nap, egyet reggel, egyet este, de mikor odaadom kb. 1 óra múlva üres a tálja, mindig felzabálja, mintha éhezett volna előtte. De többet nem mertem adni, mert nem akarom, hogy elhízzon.
2015. márc. 19. 20:25
 3/3 Chone ***** válasza:

Helyes, hogy széna és víz van előtte mindig. Zöldségethéjakat adhatsz nekik, de a fő tápláléka a széna legyen és a takarmánykeverék. Én úgy szoktam, hogy bekeverek egy vödörbe nagyon kevés (!) tengerit, zabot, árpát, napraforgómagot és ehhez kb 2-3 marik táp. Ezt kapják reggel-este. Attól mert megeszi, ne adj neki újra.


És még egy tanács, egy nagy nyulász mondta nekem: Ami k-val kezdődik, az nem való nyúlnak!

kukorica, káposzta, krumpli. stb

2015. márc. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!