Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, hogy a tengerimala...

Mit tegyek, hogy a tengerimalacom megszeressen?

Figyelt kérdés

Egy hónapja van nálunk, egy másik malac mellé vettük, tehát nem egyedül van. Minden kis zörejtől megijed, ha odamegyek, már befut a kisházába. Ha próbálom megsimogatni (óvatosan közelítek) annyira megrémül, hogy körbe-körbe nyargalászik a ketrecben. Próbáltam már kézből etetni, sikerült is, de csakis úgy, hogy mozdulatlanul tartottam a kezem, egy hangot se adtam ki, mert amint köhögtem egy kicsit, vagy megmozdultam, már rohant vissza a kisházba. Ha megpróbáltam hozzáérni, szintén ez történt. Egyébként ha senki nincs a közelben, elő szokott jönni.


Szereti egyáltalán a simogatást? Vagy lehet, hogy ő nem? Mintha kínszenvedés lenne neki, ha hozzáér egy ember. Kimereszti a szemét, vagy elmenekül. Segítsetek légyszi :(



2015. márc. 27. 14:01
1 2
 1/11 Trafó1 ***** válasza:
14%

A tengeri malac a táplálék lánc alján van , ösztönösen fél mindentől, csak akkor kezes ha kölök korától simogatva van és felvéve, de akkor sem mindig, nehéz lesz megszelídítened, valószínűleg már félelemben nevelkedett esetleg rosszul bántak vele.

Egyszerűbb ha megeszed és veszel helyette egy kezeset.

2015. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Valami értelmes válasz?

Amúgy kicsi még, szóval nem nevelkedett sehogy se.

2015. márc. 27. 14:10
 3/11 Trafó1 ***** válasza:
28%
Szerintem az eleje értelmes:-DDD
2015. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De miért kell olyat írni, hogy egyem meg? Nagyon viccesnek képzeled magad de nem vagy az. Legközelebb elég lesz csak a kérdésre válaszolni.
2015. márc. 27. 14:19
 5/11 anonim ***** válasza:
ez volt velem is.nekem salátával sikerült.próbáld meg. az enyém imádja.de csak akkor adj ha megsimogattad. egy simi egy saláta. aztán később próbáld meg kivenni és csak akkor adj neki ha kivetted.
2015. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, megpróbálom:)
2015. márc. 27. 16:06
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

A tengerimalacoknak is van alapvető személyiségük. Nekem több is volt és ez nagyon látható volt náluk. Van amelyik félősebb, van amelyik kevésbé az. Ez ugyan olyan, mint bármilyen más állatnál vagy akár az embernél. A félős lehet azért az, mert ilyen a személyisége, vagy lehetnek rossz tapasztalatai. Nem tudom honnan vettétek, szóval ezek csak tippek de pl az állatbolt elég traumatikus hely lehet nekik, ahogy az is előfordulhat hogy a régi gazdinál, a malacka családjánál egyszerűen ő volt az elnyomott fél. Ez kihatással van a viselkedésükre és teljesen érthető, ahogy azon se kell meglepődni, hogy ennek ellenére mégse hihetetlenül félős az összes malacka.


Ha azt akarod hogy szeressen, ragaszkodjon hozzád, akkor legyél végtelenül türelmes vele és szeresd nagyon és az az egy hónap, amióta nálatok van még semmi, ha előtte rossz sora volt. Legyél ott mellette, szokja a hangod, nyugodtan csapj zajt (de ne vidd túlzásba), had lássa meg, hogy ezektől nem kell félnie, mert semmi rossz nem történik. Tölts időt a ketrec mellett, szagoltasd a kezed meg vele sokszor, simogasd meg óvatosan, jó érzés az neki, csak félős. Rá kell jönnie, hogy biztonságban van. Esetleg matathatsz az alomban, hogy odajöjjön és érdeklődjön, nálam ez mindig bevált, főleg ha valami kaja illatát is érezték. Mi az ablakban növesztettünk macskafüvet, azt adtuk nekik szálanként és ezt remek módszer volt ahhoz hogy még ha meg is riadt a simogatástól, visszajöjjön. Bezsonganak a fűtől. És néha akkor is vedd ki, ha nagyon fél, adj neki ínyenc falatokat miközben az öledben van és simogasd, figyeld a viselkedését, beszélj hozzá megnyugtatóan. Esetleg engedd szabadon mászkálni a szobában és legyen nálad a finomság, meg fog téged környékezni idővel, még ha félős is. Főleg ha ott a másik és az jó példát mutat.


Egyébként nekem a legfőbb tapasztalatom az volt, hogy mivel az egyik malac nagyon bízott bennem, ezért a másik, aki elfogadta őt dominánsnak, szintén egyre több bizalommal fordult felém. Csak mert látta a másik viselkedését. Aztán a másik mali féltékenységével kellett megküzdeni :) Mindenesetre lassú folyamatként, de egy olyan malacka, aki eredetileg csak éjszaka mert előjönni a rejtekhelyről, vagy ha senki se volt ott, egy olyan szemtelen ravasz és kicsit önző kis malackává változott át, hogy az szívet melengető volt. Innen gondolom, hogy jól csináltam. Mert a végére szinte ő lett a bátrabb.


A simogatást meg szerintem szeretik. Az enyémek simultak a kezembe, néha még búgtak is nekem. Gondolom neked is jól esik, ha kedvesen megcirógatnak. Nos nekik is jó dolog ez :) Ahogy a többi állat is szereti.

2015. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, amiket írtál! Igen, azt én is észrevettem már a két tengerimalacomon is, hogy más személyiségek. Igyekszem majd türelmesnek lenni, remélem, hogy idővel sikerül kézhez szoktatnom. Kivenni még nem mere, mert rossz nézni, hogy szegény mennyire fél, de kipróbálom majd a tippeket, amiket írtál!
2015. márc. 27. 21:15
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Salátát NEM szabad nekik adni!!!

Amíg nem szoktak meg, vedd ki a házukat.

2015. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Ne vedd ki a házat! Persze, akkor nincs hova bújniuk előled, de ne legyél velük olyan könyörtelen, hogy ők félnek és ne lehessen egy biztonságos fészkük ahova elfuthatnak. Lehet, hogy hamarabb fogadnak el téged, de 100% hogy ez lelkileg semmilyen élőlénynek nem tenne jót. Mindenki otthonában kell, hogy legyen olyan hely, ahova elvonulhat. Akkor is, ha így nehezebb utat találni a szívéhez.
2015. márc. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!