Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, hogy a tengerimala...

Mit tegyek, hogy a tengerimalacom megszeressen?

Figyelt kérdés

Egy hónapja van nálunk, egy másik malac mellé vettük, tehát nem egyedül van. Minden kis zörejtől megijed, ha odamegyek, már befut a kisházába. Ha próbálom megsimogatni (óvatosan közelítek) annyira megrémül, hogy körbe-körbe nyargalászik a ketrecben. Próbáltam már kézből etetni, sikerült is, de csakis úgy, hogy mozdulatlanul tartottam a kezem, egy hangot se adtam ki, mert amint köhögtem egy kicsit, vagy megmozdultam, már rohant vissza a kisházba. Ha megpróbáltam hozzáérni, szintén ez történt. Egyébként ha senki nincs a közelben, elő szokott jönni.


Szereti egyáltalán a simogatást? Vagy lehet, hogy ő nem? Mintha kínszenvedés lenne neki, ha hozzáér egy ember. Kimereszti a szemét, vagy elmenekül. Segítsetek légyszi :(



2015. márc. 27. 14:01
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nem veszem ki a házát (pedig gondoltam rá), de néha fel szoktam emelni.


Salátát miért nem szabad adni nekik? Nem kevered véletlenül a káposztával?

2015. márc. 28. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!