Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a tengerimalacom alá?

Mit tegyek a tengerimalacom alá?

Figyelt kérdés
eddig forgács volt alattuk de ahogy futkosnak ki szorják és mindig tele van a szobám forgáccsal meg kakival.macska almot lehet alájuk tenni?mert valaki azt mondja hogy lehet valaki hogy nem

2015. febr. 23. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Fa-pellet.Az ilyen kis granulátumokból áll, és nedvesség hatására szétporlad és magába szívja a pisit...Szerintem akármelyik kisállatboltban megveheted, kifejezetten jó a rágcsálóknak...
2015. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A macskaalomból kétféle van (az egyik csomósodik, a másik nem). Nem tudom melyik a jó a malacka alá, de a másik nagyon rossz.

A fapellet sem jó magában, mert bántja a talpukat, arra is kell valami fedőréteg. Ez lehet forgács, de akkor ugyanott vagy.

De tehetsz rá fürdőszobaszőnyeget (65 cm széles tekercsekben kimérve árulják, lukacsos gumiszerű szőnyeg), vagy polár takarót.

A pellet helyett nedvszívónak használhatsz kutyapelenkát, betegalátétet vagy mikroszálas felmosóruhát is és arra a fürdőszobaszőnyeg vagy a polár takaró.

2015. febr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi kipróbáltuk először a forgácsot, de ugyanez volt a gond, úgyhogy váltottunk fapelletre. Ez bevált, annyira nem szóródik ki, jó nedvszívó, nem büdös. Hallottam sokaktól a fürdőszobaszőnyeget, de én egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen mű anyagon tartsam őket, amin megáll a pisi...nekem ez nem jön be, de az biztos, hogy az a legolcsóbb módszer. A pellet elég drága, de szerintem megéri. Egyébként kisállatboltokban nagyon drága, de például a Bauhaus-ban lehet kapni építőanyagként a külső területen olcsóbban és az is ugyan olyan jó. örülök, ha segíthettem :)
2015. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lolalol!

A fürdőszobaszőnyeg nem a legolcsóbb, hiszen az még a pelletre jön pluszban. És mivel lyukacsos, nem áll meg rajta a pisi, hanem lefolyik a pelletbe (vagy másmilyen nedvszívó anyagba. Viszont a talpuknak kellemesebb, mint a pelletet taposni.

A barkácsboltokban kapható tüzelésre szánt fapellet olcsóbbnak tűnik ugyan, de kevésbé nedvszívó, mint az alomnnak készített. Dobj egy pár szemet vízbe, az alom úszik, a tüzelő lesüllyed(jobban össze van préselve, nagyobb a fajsúlya).

2015. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!