Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu kézhez szoktatásához tippek?

Degu kézhez szoktatásához tippek?

Figyelt kérdés
Olvastam a "pulcsizásrol" de nem tudom, hogy mi az és még arrol is, hogy engedjem ki őket, hogy odajöjjenek de akkor elszöknek, nem?

2015. márc. 28. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mindig olyan helyen engedem ki őket, ahol nem tudnak bebújni semmi alá, és könnyen meg tudom fogni őket. Nálunk ilyen az előszoba, vagy akár a fürdőszoba. Ha előszobában engeded el őket, és az közvetlenül a lépcsőházra vagy az udvarra nyílik, akkor arra figyelni kell, hogy ha valaki kinyitja a bejárati ajtót, akkor ne tudjanak kiszökni. De ott nyugodtan szaladgálhatnak, mert nálunk csak egy szekrény van ott, az alá nem tudnak bemászni.

Arra is vigyázz, ha kiengeded őket valahol, hogy soha ne legyen nyitva ablak közben, mert nagyon jól tudnak mászni. Képesek a szekrény hátlapja és a fal között feljutni az ablakpárkányra, mint az egerek, onnan pedig kieshetnek, mert nem jó a térlátásuk, nem érzékelik jól a mélységet, magasságot.

Ahhoz, hogy szelíd legyen, mindig nyugodtan közelíts feléjük, ne tegyél hirtelen mozdulatokat, mert megijedhetnek. Az enyéim nagyon szeretik, ha egy ujjal vakarászom a fülük tövét, és végig az állukat, pofijukat. A pulcsizást nem próbáltam.

Viszont nagyon könnyű őket a kedvenc kajájukkal odacsalni, ha mégis elbújnának valahová. Ha például megszokják, hogy ha zörög a zacsi, akkor valami finomságot kapnak, akkor odajönnek mindig, és úgy könnyebb őket elkapni.

2015. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg még valaki le tudja írni hogy mi az a pulcsizás és hogy kell csinálni?
2015. márc. 29. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Pulcsizás: bőujjú pulóver, köntös a gazdin, aminek az ujjába be tud bújni a mókuci. Meleg van bent, gazdiszag és kész labirintus. Biztonságban érzi magát a deguci és ezt a te illatoddal társítja, így szelídül. :) Nálunk az is bevált dolog, hogy egy polár pulcsi van rajtam felhajtom a jobb karom és a könyökhajlatba már bújik is a kis büdös. Közben pedig tudom simogatni. Azért ilyenkor sejti, hogy jó kezekben van és szeretve van, így alakul ki a bizalom és a kötődés. Elég hamar szelídülnek, szóval nem lesz nehéz.
2015. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ami még eszembe jutott az a megfogásuk. Soha sem felülről. Mindig két kézzel a hasuk alá nyúlva és szemből közeledve. Fentről a ragadozó közelít. Ezért is célszerű a ketrecüket egy dohányzóasztalra vagy ágyneműs szekrényre tenni. Így olyan magasan vannak, hogy hajolgatás nélkül ki tudod venni és ő sem érez fenyegetésnek.
2015. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!