Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl áttelel a kertben?

Törpenyúl áttelel a kertben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolkozom azon, hogy szeretnék hobbi céllal nyulat tartani. A legjobban a holland törpenyúl tetszik, olvastam olyasmit, hogy kertben is áttelel, de ha a kis testtömegére gondolok, akkor vannak kétségeim. Szóval, igaz? Ha igen, milyen feltételek kellenek?

- Hányat kellene tartani? (2-re gondoltam: vagy egy nőstény testvérpárra, vagy egy párra, amit ivartalanítanék - elég lenne a bakot ivartalanítani?)

- mekkora zárt tér kellene nekik? Milyen szigeteléssel? (Egy 70*50*50-es zárt tér elég lenne? Valahol azt írták, 15 cm-es szigetelés kell - tényleg kellene annyi?)

- Ezen kívül lenne egy 3 oldalról zárt, huzatmentes, félig fedett kifutórész + egy nyitott kifutó, összesen úgy 3 nm, az 2 állatnak elég lenne? Ha nem, mekkora hely kellene?

Ha a törpenyúl tényleg túl kicsi a kinti átteleléshez, milyen fajtát ajánlanátok? (A házba egész télre nem tudnám behozni őket, legfeljebb a leghidegebb néhány hétre.)

Bocs a sok (talán túl "alap") kérdésért, egyelőre csak tapogatózom, hogy reálisan tudnék-e megfelelő körülményeket teremteni, ha úgy látom, hogy igen, akkor természetesen sokkal alaposabban utánanézek a témának, felveszem a kapcsolatot tenyésztőkkel stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. ápr. 7. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a szomszédban kint tartanak 2 törpenyulat télen-nyáron, és teljesen jól vannak, pedig egyáltalán nincs szigetelésük...De szerintem még a nyáron vedd meg őket, és így lesz idejük felkészülni a télre, vastagabb bundát növesztenek...Mert ha mondjuk télen veszed őket, akkor az addig szobában tartott állatok lehet, hogy megfáznának...
2015. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Apámnak sok törpenyula van, mindig kint vannak, nincs bajuk. Pedig nincs ott semmi különös szigetelés, se semmi hasonló.
2015. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen áttelelnek. Elég nekik akkora hely de gyakran engedd ki őket felügyelet mellet mert nagy a mozgásigényük. Szerintem érdemes mind a kettőt ivartalanítani mert a nőstény is terület védőek.(nem muszály párba tartani de sok foglalkozást igényelnek ) Nem muszáj hőszigetelés de jól béleld ki szalmával. Évek óta tartok törpenyulakat a kertben és soha nem volt velük gond. De fontos az oltás! Ha kérdésed van írj!

A Wonder bunny jó tenyészet és vannak holland törpenyulaik, érdemas megnézni a honlapot ( www.wonderbunny.hu).

2015. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!