Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Száríthatok a nyulamnak...

Száríthatok a nyulamnak zöldséget és odaadhatom neki táp helyett?

Figyelt kérdés
Most egy olyan tápot kap, ami szárított gyümölcsöket tartalmaz, de elég drága. Megoldhatom én ezt otthon is?

2015. ápr. 8. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Nem jó táp az amit adsz a nyúlnak. Lehet kapni sima nyúltápot is, takarmány boltokban. Abban egyféle táp szemek találhatóak. Mellé széna és víz kiegészítés kell csak. Heti 2-3 alkalommal répa, alma. Nyáron kevés fű. 20 kilogrammos zsák nyúltápot és 2500 forintért veszek.
2015. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A táp fontos vitaminokat, ásványi anyagokat stb. tartalmaz a nyuszi számára. Ezt otthon nem tudod megfelelően összeállítani, a szárított zöldségek ezt nem helyettesítik. Eleve, az már nem a legjobb, ha gyümölcsök vannak a tápban, mivel az a nyulaknak csak csemegeként adható, és nem napi szinten. Sok táp van, amelyek sok magot tartalmaznak, gyakorlatilag magkeverékek, de ezek nem jók a nyusziknak, mert nagyon hizlalják őket. A legtöbb pelletált táppal pedig az a baj, hogy sok esetben gyógyszeresek, de ezek csak a húsnyulaknak kellenek, a kedveltségből tartott nyusziknak nem tesznek jót. Érdemes pénzt szánni a jó tápra! Az én nyuszijaim Versele Laga tápot esznek, ez nagyon jó minőség, csak ajánlani tudom. Ezen kívül alig kapható itthon normális nyúltáp. Egyébként nem kell sokat adni, elég reggel és este 1-2 evőkanálnyit. A fő tápláléka a széna legyen (kb. 70-80%-át kell képeznie a táplálékának), zöldségekből pedig nagyon keveset kapjon, akár tarthatsz is 1-1 napot, amikor nem kap. A gyümölcsök pedig legyenek csemegék, heti pár alkalommal kaphat!
2015. ápr. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyúltáp nem csak szárított zöldségekből kell hogy álljon, így nem jó sem az ha te csinálsz, sem az amit vettél.

Én pl ilyet szoktam rendelni: [link]

De több fajtát is találsz ezen az oldalon, szerintem nem drágák. A boltiakhoz képest, nálunk a boltban 3x-os áron adják ezeket.

[link]

2015. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A nyuszim 3 hónapos és én 750 g-os tápot veszek 1400 ftért. De itt látom, hogy jóval olcsóbbak. Köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 11. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!