Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legcsendesebb futóker...

Melyik a legcsendesebb futókerék törpehörcsögnek? (És milyen méretű legyen? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár héten belül lesz egy dzsungáriai törpehörcsögöm:) Sokat olvastam a felszerelésekről. Szerintetek melyik a legjobb szerkezetű a zaj szempontjából (egy szobában fogok aludni vele)? És milyen átmérőjű lenne a legideálisabb?


Pár darab, amik eddig tetszenek (a pontos méreteket ne nézzétek, csak a típusokat)

ezt sok helyen látom: [link]

ezt csak webshopban láttam, állítólag ez a legcsendesebb - szerintetek? [link]

vagy jobb lenne egy forgótányér? [link]

még ez a fa tetszik, de állítólag ez egy kicsit zajos (nem baj, ha macerásabb takarítani, amit lehet, fából szeretnék) [link]


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. ápr. 9. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

A legjobb ez [link]

Amit linkeltél az a kisebb változat, túl kicsi. Minimum azért 12 cm átmérője legyen.

A többi hangosabb. A fát mondjuk nem tudom, de azt sehogy nem lehet tisztítani, mivel a fából a pisi és szaga nem jön ki. Műanyag a jobb mindenből.

2015. ápr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima műanyag hörcsög kerék tökéletes de ha hangos akkor be kell olajozni. (sima étkezési olaj is jó)
2015. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tányérszerű korongot pár napja vettem. Nem tudja hajtani a hörcsög, mert nem forog. Kézzel tudom hajtani csak. Megkérdeztem hörcsögös facebook oldalon, hogy miért nem működik. Be kell olajozni. De az enyém így is szar, olyat ne vegyél.

Fa kerekem is volt. A hörcsög belepisilt, amit nem lehetett rendesen kitakarítani, egy idő után iszonyat büdös volt. Ráadásul rágta is, ami megint nem volt jó, mert csupa szálka lett.

Először olyat akartam venni, mint az első linkeden, de írtak, hogy abból nincsen, ezért vettem a tányért.

2015. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ÉS törpének a kisebb méretű kell. :)
2015. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddigi válaszokat:)

Érdekes, amit a tányérról mondasz, mert egy tenyésztő kifejezetten pont azt ajánlotta, de ezek szerint nem mindenkinél működik... (és sajnos csak egy zöld-kék műanyag förtelemmel találkoztam eddig, ami iszonyat ronda, központi helyen lesz a szobában, nem akarom egész idő alatt azt nézni)

A fa veszélyeivel teljesen tisztában vagyok, csak hörcsög téren vagyok kezdő:), a madaraimnak is fa kalitkája van egy csomó fa berendezéssel, és természetesen sokat kell tisztítani, de megvannak a módszereim és szívesen csinálom. (És akkor a két hely stílusában hasonlít is egymásra.) Ami "aggaszt", az az, hogy nem túl nagy-e az önsúlya, meg tudja-e hajtani (főleg, hogy legutóbb azt tanácsolták, kb. 20 cm-eset vegyek, ami az én kezdő szememben nagyon soknak tűnik, és akkora fából már nagyon nehéz lenne) - meg persze elég drága is.

Jelenleg talán a 2. felé hajlok (ha be tudnám szerezni), bár abból a 14 cm-eres a legnagyobb, nem tudom, az meg nem kicsi-e.

További tapasztalatok, vélemények? (típust és méretet is illetően)

(Mondjuk még lenne időm bőven kiválasztani, de a terrárium berendezéséhez kellene tudni, mekkora helyet hagyjak ki neki - főleg, hogy be akarok tenni egy 2. szintet, csak jó lenne tudni, hogy milyen magasra.)

2015. ápr. 11. 20:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én terráriumom 40x60 cm alapterületű és 30 cm magas. 1 törpehöri lakhelye. Szerintem ez megfelelő méretű, bár ha emeleteket teszel bele, magasabb legyen! :) (Amúgy szerintem ketreccel jobban járnál.)
2015. ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!