Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kell ahhoz, hogy törpenyúl...

Mi kell ahhoz, hogy törpenyúl tenyésztő lehessek: hogyan lehetne elkezdeni?

Figyelt kérdés
Még csak 15/L vagyok, tehát csak érdeklődöm, mivel nagyon szeretem a nyuszikat, mostanában sokat olvasgatok róluk, és ha minden igaz, nekem is lesz egy. Mivel nagyon sok állatot szeretek, ezért a tenyésztés már korábban is felmerült bennem. Persze tudom, hogy mellé valami más munkát is kell választanom, mert ebből nem lehet megélni... Legalábbis az elején biztosan nem. Viszont érdekelne, hogy milyen egyetemre érdemes így majd mennem, mennyit kell majd az elején rááldozni, és hogy mennyire nehéz munka ez.

2015. ápr. 14. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:

nyuszitenyésztésből nem lehet megélni később sem :)

ha szeretnél nyuszit, akkor gondolom már nézelődtél a tenyésztők között. az egyik szimpatikus tenyésztővel kéne beszélned erről, ám szerintem ha lesz is nyuszid, ne tenyészd még, hiszen még csak ismerkedsz a nyuszitartással, előbb abban kell tapasztalatokat szerezned. rengeteget kell olvasnod róluk, ha később tenyészteni szeretnél, a nyuszik jelleméről, genetikájáról, egészségügyéről is. fontos továbbá, hogy legyenek tenyészcéljaid, ne csak vaktában rakd össze a nyuszikat, mert az csak szaporítás. milyen fajtát, méretet, színt, tulajdonságot akarsz tovább nemesíteni, stb. egyik állatfaj/fajta tenyésztése sem könnyű dolog, hosszú távra kell tervezned mindenképp, és a megfelelő minőégű alapállomány beszerzése, ellátása, (takarmányozás, almozás, felszerelés, állatorvosi költségek), kiállítások nem lesznek olcsók, és nem is hozza vissza az árát. pár egyetemen van állattenyésztői szak is, bár inkább haszonállatokkal foglalkoznak, és nem biztos, hogy azt találnád meg benne, amit keresel. (én jelenleg OKJ-n végzek állattenyésztői szakmát)

hirtelen így ennyi jutott az eszembe

2015. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!