Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap hajnalban lefialt a...

Tegnap hajnalban lefialt a dzsungáriai törpehörcsögöm! Lenne pár kérdédem avval kapcsolatban hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan hány kishöriből áll az alom, de 5-6 biztosan van... Olyan kérdéseim lennének: Meglehet-e nézni a fészket? Nem haragszik meg érte az anyahörcsög? (nagyon jó állat, békés a természete), a fiú hörcsöggel eddig jóban voltak, fognak veszekedni amiatt hogy az anya féltené a kölykeit? Mikor nézhetem meg a kicsiket?

Akiknek volt már haonló élményben része kérem segítsen!


2010. febr. 23. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Még ne nézd meg a kicsiket, várj, amíg kidugják az orrukat. Az apát mi bent hagytuk, segített az anyának. Az almot pedig ne takarítsd teljesen, várj vele kb 2 hetet. Nagyjából akkor bújnak ki a fészekből:)
2010. febr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát kicsit tedd be a kezed és ha az anyahöri hörög akkor hagyad..a fiút pedig akkor vedd le ha veszekedni fog az anyával és vigyázz az apa ne egye meg a kicsiket vagyis nállam volt már rá példa hogy az eledele helyett azt ette meg :)

Megkérdezhetem hova valósi vagy?Privbe is megirhatod,ha elszeretnéd adni őket ide irj lééci:

rita_2@freemail.hu köszi szépen :D

2010. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megnézi lehet a kölyköket, de semmi képpen ne érj hozzájuk, mert megeszi őket. Ha már rendesen kinőtt a szőrük és kijárkálnak, ki lehet őket venni ,simogatni ha az anya engedi. Ha már szilárd táplálékot esznek több ennivalót kell adni. Az apukáról nem tudok mit mondani, mert az enyémet úgy kaptam, hogy nem is tudták hogy vemhes.Ha ketrecben élnek vigyázni kell a rácsokkal, mókuskerékkel, mert később beszorulhat a fejük(az enyémek közül az egyik feje beszorult a rács-emeletbe és nem volt kellemes arra a látványra kelni).
2010. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.: Köszi a választ!:) Egyenlőre jóban vannak, viszont egyszer kizavarta a fészekből, azt nem tudom miért, de most megint benn van.


2.: Nem hörög, nem csinál semmit, csak mikor hallja hogy jövök kijön a fészekből és ödaszalad az üveghez... nagyon aranyos :)

2010. febr. 23. 17:54
 5/8 A kérdező kommentje:
3.: Köszi! Terráriumban vannak, de még csak 2 naposak, de azért ha majd járkálnak a mókuskereket kiveszem.
2010. febr. 23. 17:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és a kettesnek: Békés-megye, Orosháza... majd 2-3 hónap múlva kezdem őket árulni, olcsón, sőt attól függ mennyire viszik majd őket, mert ha nem nagyon akkor ingyen is odaadom.
2010. febr. 23. 17:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha elajándékozod vagy eladod őket, csak egy valamire figyelj, de nagyon! Nézd meg, kinek adod oda, biztos nem fogja-e megunni, és nem a höri látja-e majd a kárát. Okés?:)
2010. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, úgy terveztem hogy rokonoknak, ismerősöknek adom, már van is pár jelentkező, csak ugye azt nem tudom hogy háyn kishöri van úgyhogy még várni kell evvel :)
2010. febr. 23. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!