Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen egy törpenyúl?

Milyen egy törpenyúl?

Figyelt kérdés
Egy törpenyuszit szeretnék de anyukám szerint büdös és mivel panelban lakunk ő nem fog nekem olyat venni, de apukám meg venne nekem. Már beszéltem barátnőmmel aki azt mondta hogy nem az ha 2-3 naponta takarítjuk a ketrecét!! Szerintetek ? 14/L

2015. máj. 8. 17:55
 1/10 piriiiii ***** válasza:
Valóban nem büdös egyáltalán, ha igényesen van tartva. Inkább 1-2 naponta érdemes takarítani.
2015. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Egyáltalán nem büdös, ha az alom szaga zavarja anyukádat cseréld gyakran, pluszba van szagtalanító is, a kettővel együtt nem lesz vele semmi baj. Maga az állat kicsit sem kellemetlen szagú
2015. máj. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Az én nyulamat naponta kell takarítani, porszívózni után, kimosni a helyét, wc-jét. Eléggé elegem van ebből már, hogy őszinte legyek, imádom a nyuszit de nekem nincs erre időm. Amúgy meg nem olcsó a tartása sem, panelban nem is tudom hova akarod tenni, mert elég hangos, szobában nem igazán tartható éjjel, mert nem hagy aludni a zörgéssel. Napközbe is foglalkozni kell vele sokat mert akkor is zörög ha unatkozik. Szerintem keress egy kevésbé bajos állatot.
2015. máj. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen mondtak hogy nemaz de amúgy mennyire hullik a szőre? Meg azt is mondjak hogy szobatisztaságra tanítható ez igaz ?
2015. máj. 8. 18:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo en elhiszem hogy eleg maceras de egy kutya vagy macska jobb ? Azokkal meg tobb a gond es igazabol ez most jo is lenne nekem mert ezzel lehet foglalkozni nem ugy mint egy hallal vagy horcsoggel ezzel tudsz csinalni valamit de ha nincs idod vele annyit foglalkozni az sem baj mert nekem azt mondtak hogy el van maganak is :-\
2015. máj. 8. 18:12
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem büdös, végtelen aranyos, de butácska. :)

Nálunk Apu csinált neki olyan kis vécét, hogy egy rács alatt volt az alom, tehát amit produkált, az lepotyogott alulra. Így egyáltalán nem volt büdös az alom sem, és nem is kellett naponta cserélni.

Ne ketrecben tartsd, mert nagy a mozgásigénye, hanem egy szobába szabadon, és néha, ha felügyeled, engedd ki az egész lakásba. Mindig legyen friss vize. Ne legyen a közelében elektromos kábel, és semmi olyan, amit ha megrág, azzal kárt okoz magának vagy nektek. A bőrcipőket is rakjátok el előle, mert az én bakancsomat kicifrázta. :)

2015. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszi az otleteket es a tanacsokat :-) :3
2015. máj. 9. 08:44
 8/10 anonim ***** válasza:

a nyúl nem buta! nagyon okos, ha megfelelően van nevelve! az enyém (és még sok másé) hallgat a nevére, nagyon leleményes, még trükköket is tud% tehát kicsit sem buta!

és nincs el magában! nagyon sokat kell vele foglalkozni. nem büdös, ha gyakran takarítod. csak a wc-jébe tegyél almot (lehetőleg pelletet, az nagyon jó nedvszívó. a forgács és a szalma elázik hamar, macskaalmot pedig nem szabad neki adni). ha mégis szeretnél neki egy ketrecet, akkor 120*60-asat vegyél, pl. ilyet: [link] ez nagyon jó árban van, de ebbe még kell egy itató, egy ház, amiben tud aludni és elbújni, ha veszélyt érez, és egy tál, ami lehetőleg nehéz legyen (kerámia, fém), hogy ne tudja elborítani.

2015. máj. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ja es ha megis veszel neki egy ketrecet, akkor is nalomta tobb orara ki kel engedni, mert nagy a mozgasigenyuk. minimum 5 orara (sokan sokkal kevesevbre engedik ki, ugy fel-masfel orara, de az iszonyat keves, mert ugy 22-23 orara van bezarva kb, ami nagyon rossz) szoval ha a sok-sok mozgas es foglalkozas, jatek nem megoldhato, akkor inkabb ne tarts nyuszit. de ha megis van idod ra (nem kell 5 oraig folyamatosan felugyelni, ha nyuszibiztossa teszed a szobat (vezetekek eldugasa, novenyek magasra helyezese, emberi kajak eltevese), de azert napi 1 ora jatek vele legyen meg), akkor nagyon jo valasztas lesz a nyuszi. megbizhato tenyeszetbol vegyed, be allatkereskedesbol vagy vasarbol. a legtobb imad jatszani, nagyon szereti a simit, es meg meg is sertodik, ha nem foglalkozol vele! igazi kis egyenisegek tudnak lenni. ivareres kormyeken meg tudnak kergulni, agresszivebbek lesznek, es az addig szobatiszta nyuszik elezdenek osszevissza pisilni. de ezen segit az ivartalnitas, ami azert is ngyon ajanlott, mert az ivaros nyuszik eleg nagy resze hal meg ido elott here vagy mehrakban.

nezz utana alaposan a tartasanak, mert sokan ugy vesznek allatot, hogy azt se tudjak, mit nem szabad neki adni, aztan meg csodalkoznak, ha valami baja lesz. minosegi tapot adj neki este egy evokanallal, lehetoleg versele laga-t az a legjobb. viz mindig legyen elotte, ahogy szena is, mert az a legfontosabb taplaleka, azzal kopatja a fogait. csak harom honapos kora utan kaphat zoldsrgekt egy gyumolcsoket, akkor is csak egy felevel kezdve, nagyon pici mennyiseggel, foyamtosan hozzaszoktatva. persze enmel tobb dolog van. ez egy nagyon jo oldal, irnak a nyuszi tartasarol, eteteserol es a forumban nagyon sok topic van, kedvesek, nyugodtan kerdezhetsz, kerhetsz toluk segitseget.


[link]

2015. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem buta állat. Nekem kb. 1 éve van törpenyulam, pár hónapos kora óta van nálam és foglalkoztam is vele rendesen. Sokszor kiengedem, szerencsére kertünk is van. A nevére hallgat, szobatiszta, az enyém azt is gyorsan megtanulta, mit szabad neki és mit nem.

Egyébként egyáltalán nem büdös, maximum akkor, ha nem takarítod. Viszont ha nem tudod sokszor és viszonylag sok időre kiengedni, akkor sajnos tényleg nem neked való állat, mert unalmában nagyon nag y zajt csap, főleg éjszaka.

2015. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!