Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 9 és fél hónapos tengerimalaco...

9 és fél hónapos tengerimalacom van. Szeretném fedeztetni fiú malackámmal. Ugye nem lehet baj?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy nem halhat e bele ,mert a mérete se olyan nagy(20cm)és tudnátok írni tanácsokat a vemhességgel kapcsolatosan PLS

2015. máj. 10. 13:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

"Felhasználónevedből, helyesírásodból meg az egészből ítélve nem vagy még 18 se."


Szerintem inkább ezt kellett volna írnod:

Felhasználónevedből, helyesírásodból meg az egészből ítélve nem vagy még 12 se.

2015. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
7 hónapja itt van a làny és nem tudom rosszul a nemüket a szaporulatot odaadnàm egy àllatboltnak és 12éves làny vagyok. De a kérdés az volt hogy lehet e baja mert sok hejrol azt hallottam hogy semmi baja nem lehet most is eggyütt vannak
2015. máj. 17. 19:01
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

"a szaporulatot odaadnàm egy àllatboltnak"


Latszik, hogy nem ertesz a tengerimalcokhoz. En mielott vennek egy allatot, legalabb arra vennem a faradtsagot, hogy utana nezek a tartasanak. Nekem lesz egy nyuszim, de mar hetek ota olvasgatok utana.


Odaadnad egy allatboltnak? Sok kisallatkereskedesben azt se tudjak, mivel kell etetni! Adnak nekik valamit, amit jonak gondolnak, biztos megfelel nekik az is. Egyutt tartjak a fiukat es a lanyokat (altalaban a nemuket se tudjak megallapitani), ezaltal, ha ivareres utan meg nem kerulnek gazdahoz az allatok, szuletnek a genhibas beltenyesztett allatok. A kisallatboltokban egy szuk terrariumban vannak osszezsufolva. Tenyleg ilyen sorsot szeretnel a leendo piciknek? Amit te csinalnal az nem tenyesztes lenne, hanem szaporitas, es annak is a legeslegalja. Kerlek, ne akarj olyat csinalni, amihez nagyon nem ertesz. Ha erdekel a tenyesztes, akkor kerdezgess jo nevu tenyesztoktol, olvass utana, es ha felnott leszel, es meg akkor is komolyan gondolod, akkor esetleg belekezdhetsz. De amig nem ertesz hozza, addig ne. Meg ha nem tartanad meg a kicsiket, minek akarnal szaporitani? Feleslegesen terhelned az anyamalacot?

2015. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


figyelj, ez nem a Sims, ahol 3 naponta teherbe eshetnek a nők, és ha meguntad a babát, akkor elviszi a szocmunkás. Itt élőlényekről van szó. Gyerek vagy még, gondolom van valami romantikus tévképzeted arról, hogy milyen cuki, ha a mamamalac kismalacokat ellik, meg hogy ez az élet rendje.


Az anyamalacot nagyon megterhelheti a vemhesség, bele is pusztulhat.

A kismalacok nem is biztos, hogy életképesek lesznek, mert nem vagy tenyésztő, nem értesz a génváltozatokhoz, és az összepárosítható malacok fajtáihoz.

Az állatkereskedésben pedig malachoz nem méltó élet vár rájuk. A legszerencsésebb esetben "csak" annyi a hiba, hogy a különböző neműeket tartják együtt, illetve más állatokkal rakják össze őket; de inkább bezsúfolják őket egy miniatűr terráriumba, normális kaja és mindenféle inger nélkül. Aztán megbetegszenek, vagy összeverekszenek és elpusztulnak. Komolyan azért akarsz kismalacokat, hogy ez legyen a sorsuk?


Bár ha tényleg 7 hónapja van ott a lány, és még nem fedezte be a fiú, akkor remélhetőleg a természet közbeiktatott egy kis "gikszert", és nem is fog megvalósulni a terved. Remélem...

2015. máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Amúgy nem akarok én se szapórítani csak mondta a Baràtnöm hogy jól tesz a malacnak mert szelídebb lesz és semmi fàjdalom nélkül megszüli a kis malikat. De a vàlaszaitokat olvasva nem fogom szapórítani a malackàimat. Utolsó elöször pedig igen is értek hozzàjuk mielött megkaptam màr 2hónapja olvasgattam róluk és a fontosakat le is irtam. 85x41x37 cm es ketrecbe vannak. Naponta vannak 1 vagy 2 oràt a levegon,sot most is a kezembe van. Sokak szerint túlsàgosan szereted öket. És attólmég hogy megkérdeztem ezt pont azért kérdezte

M hogy tudjam hogy csinàljam e vagy vagy nem

2015. máj. 17. 21:39
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha értenél hozzá, akkor

- Nem hinnéd el a barátnődnek ezt az őrületes badarságot

- nem tartanád ilyen kis helyen őket


Nem tudom, milyen oldalon olvastál, de ez az egyik legjobb tengis oldal: [link]

2015. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
hát csöppet sem pici ez a hely neki kedves válaszoló.nem értek hozzájuk de azért mégis megyek hozzájuk már bújnak oda a kezemhez és ugrándoznak.enyiiiiiii!!!!
2015. máj. 18. 20:35
 18/31 anonim ***** válasza:
Istenem, add, hogy tényleg impotens legyen a fiú... :D
2015. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem kicsi!

azert nehogymar egy 12 eves kicsilany jobban tudja, mint a tapasztalt, dijakat nyert tenyesztok!

a minimum 100x50, de inkabb 120x60. minel nagyobb, annal jobb.

2015. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy nem havonta, hanem 16-18 naponta van olyan időszaka a lánynak, amikor vemhesülhet.

Ha régóta együtt vannak és nincs vemhesség, akkor lehet, hogy a fiú nem is fiú.

De ne szaporíts, ez olyan, mintha egy nő eleve állami gondozásba akarná adni a gyerekét.

2015. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!