Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 9 és fél hónapos tengerimalaco...

9 és fél hónapos tengerimalacom van. Szeretném fedeztetni fiú malackámmal. Ugye nem lehet baj?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy nem halhat e bele ,mert a mérete se olyan nagy(20cm)és tudnátok írni tanácsokat a vemhességgel kapcsolatosan PLS

2015. máj. 10. 13:38
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
barátnőm meg 50 cm-es ketrecbe tartja és egyedül!!!!!egyébként a fiú tényleg fiú mert már volt olyan hogy párosodni akartak csak akkor külön kecóba raktam őket :). és amugy ez a ketrec is már alig fér el a szobámba.DE rengeteget kint vannak a ketrecből !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015. máj. 19. 20:03
 22/31 anonim ***** válasza:

Egyneműek között is lehet olyan viselkedés, ami utánozza a párosodást. Az én fiúim is szabályosan rámásznak egymásra és párzó mozdulatokat végeznek, kb. 2 havonta egyszer, gondolom azért, mert ivarérett lányt sose láttak az anyjukon kívül, de az ösztön megvan. Két lány malac esetében nem tudom, mennyire van meg ez a viselkedés, de nem tartom kizártnak ott se.


Illetve a rangsor kialakításánál is dürrögés után másznak fel egymás hátára, az még nem párzási viselkedés. Lehet, hogy azt nézted be.

Nemi szervüket megvizsgáltad egyáltalán? 100%-ra csak onnan lehet megállapítani a nemet, nem a viselkedésből...


Barátnőd kezébe nem adnék malacot, rá ne hallgass többet. Olyanról is hallottam már, aki madárkalitkában tartotta a malacát, gondolod, hogy az jó nekik?

2015. máj. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

B@sszus.... te egy ilyen állatkínzóval barátkozol????

50 cm-es ketrec még egy HÖRCSÖGNEK IS A NAGYON DE NAGYON MINIMUM!

Tengerimalacokat amúgy sem szabad egyedül tartani, mert nagyon társas lények, és egy ember se tudja teljesen pótolni a fajtársait (pl. az ember is társas lény, de nekünk is rossz lenne, ha egész életünkben csak állatokkal élnénk, hiába társak ők is valamilyen szinten)


jó, te dolgod, kivel barátkozol, de amit a barátnőd csinál, még ha sokszor, sok időre is engedi ki, akkor is állatkínzás. ez olyan mintha te egy konyhában élnél.

2015. máj. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy ha akarod hogy később szaporulat legyen, akkor egy éves koráig jó az elsőt megejteni. Legalábbis így olvastam. Nekem fiú malacaim vannak. Szétválasztva mostmár. Légy szíves szólj a szüleidnek erről a dologról. Nekem 13 éves a fiam, de nem hiszem, hogy ezt neki kellene eldöntenie. Segítségre szorulsz. Ügyes vagy, hogy utánaolvasol, de a szaporulat és a későbbi tartás miatt jó lesz ha esetleg állatorvoshoz fordultok és ahhoz szükség lesz a szüleidre / szülőre.

38/N

2015. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszaitokat. Utolsó vàlaszóló természetesen tudnak róla. És egyébként igen megnéztem a nemüket. De a vàlaszaitokat olvasva nem fogom szapórítani szerint, nem szeretnem hogy belehaljon. Vagy egyaltalan belehalhat? Vagy lehet valamijen betegsége? Mert ha igen biztos nem szapórítom. Egyébként azért volt az egyik oka hogy megkérdeztem mert sok osztàlytars kérdezte hogy lesz e. De szerintem nem lesz és kész
2015. máj. 21. 22:07
 26/31 anonim ***** válasza:
szerintem várj még vele, és aztán érdeklődj megbízható állatorvosnál, tenyésztőnél (ne szaporítónál, bár ugye a szaporítók is tenyésztőknek adják ki magukat, ezért nagyon kell vigyázni)
2015. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Igen, belehalhat. Sajnos még embereknél sem garantált 100%-ra, hogy nem lesznek komplikációk, malacoknál pláne.

A kismalac is belehalhat, ha "rossz géneket" örökölt, vagy ha megsérült, kicsi súllyal született stb.


Én a helyedben ivartalaníttatnám a fiú malacot egy jó orvossal, és akkor tarthatnád őket együtt, egy ketrecben. Neked és nekik is jobb lenne.

2015. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
hány ft az ivartalanítás? ÉS NEM LEHET TŐLE BAJA
2015. máj. 22. 18:27
 29/31 anonim ***** válasza:

Most ezt az utolsót kérded, vagy mondod?


Az ivartalanítást nem tudom, mennyibe kerül, de nagyon ajánlott megcsinálni, különben előbb-utóbb be fogja fedezni az a fiú a lányt. És ha ivaros marad, akkor nem egyszer, hanem sokszor. A lányt is stresszeli, ha a fiú minden egyes találkozás alkalmával rá akar mászni, ivartalanítás után békében lehetnek együtt, minden veszély nélkül. Az ivartalanítás rutinműtét, ha jó orvos csinálja, akkor a szokásos műtéti rizikókat leszámítva nem veszélyes. A lánynak veszélyesebb, ha egy képzetlen gazda kezei alatt vemhesül meg a fiúmalactól.

2015. máj. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Amugy kérdem. De azt nem értem hogy az elmúlt 1és fél hónapban egyetlen egyszer sem màszott ràt
2015. máj. 23. 20:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!