Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez normális egy újonnan jött...

Ez normális egy újonnan jött kisnyuszinál?

Figyelt kérdés
Tegnap este hoztuk haza, erre az éjszakára a konyhában hagytuk a dobozzal együtt, amiben elhoztuk. Raktunk neki szénát, vizet, tápot. Ő lehet ki se jött a dobozból, mert oda is piszkított, pisilt, bogyózott és abban feküdt (összehúzódott) a sarokban. Kicsit mintha hasmenése lett volna, mert ilyen vörösesbarna volt a doboz alja egy foltban meg a nyuszi hasa/lába. Nem tudom, hogy most beteg vagy csak ennyire meg van ijedve, mert amióta elhoztuk a sarokban gubbaszt és fél. Amire viszont leginkább gyanakszok hogy megevett 3 karika répát és attól.. 2 hónapos. Az színezhette kicsit vörösesbarnára meg talán hasmenést okozott. Vagy nem tudom. Remélem nem beteg. Szerintetek? Ma fogom összerakni a másik két nyuszimmal, félek ha beteg megfertőzi őket. És hogy ennyire fél, normális? A másik kettő egyből odajött hozzám, soha nem futott el vagy gömbölyödött a sarokba. Nagyon szelidek voltak mindig.
2015. máj. 15. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a vörös, inkább a vizelet színe volt, keveredve a széklettel, régebben voltak nyulaink, akkor én is tapasztaltam ezt, de szerintem így leírás szerint más baja nincs, csak meg van ijedve. Beszélj hozzá, próbáld meg kézből etetni, óvatosan simogatni. Kézbe venni addig nem ajánlatos, amíg nem érdeklődik a kezed után, nem szokja meg a szagod, mert durván tudnak karmolászni.

A másik kettő már azelőtt kézhez lehetett szoktatva, mielőtt hozzád kerültek volna.

2015. máj. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zafira27 válasza:
Igen lehet hogy beteg,szerintem ne tedd össze a többi nyuszival.Kis nyusziknál gyakori a hasmenéses fertőzés, hamar legyengülnek és sajnos elpusztulnak.Egyenlőre csak vizet és csak magot adj neki. A viselkedése nagyban függ attól, hogy milyen helyről hoztad,mármint hogy bántak vele és a mamájával.Például simogatták, kézbe vették-e?
2015. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet csak vizelet volt, valószínűbb. De még mindig rettentően fél, tegnap este óta ki sem jött a dobozából, amiben hoztuk. Ha a közelébe megyek szegény úgy odanyomul a sarokba, hogy már szétpréseli magát kb. Nem eszik meg semmit kézből. De alapból sem, mert van kint neki minden, de nem jött ki a dobozból. Látszik, hogy nagyon meg van ijedve.. Amúgy szerintem ahonnan hoztuk semennyire nem foglalkoztak velük, csak úgy voltak. A másik két nyulat jó tenyészetből hoztuk, ott sokat foglalkoztak velük, simogatták, játszottak velük, meg alapból egy szelídebb fajta.
2015. máj. 15. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:

hát akkor azért ilyen, mert nem foglalkoztak nagyon vele.

de ilyenkor még ne adj neki zöldséget, gyümölcsöt. csak 3 hónapos korától.

de egy dobozban hoztad el????? nem is szállítóban????? az azért már elég durva...

2015. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy még nem szabad adni neki, nem adok.

Miért lenne durva? Nincs szállítóm, mert fölösleges. Nem cipelem őket sehova, oltani is az állatorvos jön ide. Egy jó nagy dobozban hoztam el, raktam neki szénát az útra. Itthon egyelőre a konyhában van elkerítve neki egy kb. 3x3 méteres rész, ahová tettem vizet, szénát, tápot (amit adtak, hogy azt ette) és betettem a dobozát, amiben elhoztam (oldalra állítva, hogy be tudjon menni). Szerintem nincs semmi durva, pont olyan a doboz, mint a szállító. Egyelőre viszont nagyon fél. Szerintem nem is nagyon evett/ivott mert nem jön ki a dobozából.

2015. máj. 15. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:
hat en ilyen kartondobozra gondoltam ><
2015. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!