Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez normális viselkedés egy...

Ez normális viselkedés egy nyúlnál?

Figyelt kérdés
Nem olyan régóta van meg a nyuszim, mostanában sokat olvastam róluk, és annyi lehetséges betegségről is olvastam, hogy már tiszta pánikban vagyok, hogy valami baja lehet, mert pl. sokat fekszik. Egész nap csak kinyúlva fekszik, de igazából nem tudom, soknak számít-e. Van egy kb. 2 négyzetméteres nyúlháza. Vagy eszik, vagy fekszik. Lehet csak melege van, kb. 26 fok van. Vagy lehet ez így a normális, sokat pihennek? Egyszer kiengedtem az udvarba 1 órára, akkor rohangált nagyon, utána visszazártam. Később kinyitottam az ajtaját megint, de nem jött ki, úgyhogy hagytam, bezártam. Étvágya van, pisil, kakil normálisan. Miből lehet amúgy tudni, ha valami baja van?
2015. máj. 4. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A 26 fok nagyon sok. A nyúl nem bírja a meleget. 16 fokban sokkal jobban érezné magát. Nem piheg? Vize van?
2015. máj. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De hát ha 26 fok van kint, nem nagyon tudok mit csinálni. Persze mindig van friss vize. Piheg, azaz szaporán lélegzik, mint mindig..
2015. máj. 4. 17:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Van amúgy árnyékos helye, de ott is meleg van. Nyáron a 35 fokban mit csináljak majd vele? Azt hogy fogja bírni? Be nem hozhatom.
2015. máj. 4. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű, hogy melege van, a nyulak sokkal kevésbé viselik jól a meleget, mint a hideget. Én azt olvastam, hogy van, aki jégakkut tesz a ketrecbe, bebugyolálva valamibe, így lehet hűteni a levegőt.
2015. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!