Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsög tud helyettesíten...

Aranyhörcsög tud helyettesíteni egy tengeri malacot? Több lent.

Figyelt kérdés

15/L vagyok,7 éven át tartottam tengerimalacokat,14 éves koromig. Áttértem a nyulakra, most pedig két papagájom van,és egy kutyám.Egy éves múlt a kutyám, nagyon imádom,de rájöttem, hogy akármennyire is kutya,hiányzik belőle nekem az,hogy csak az enyém,hogy...egyszóval az , hogy nem tengerimalac.. És megint szeretnék újra tengeri malacot tartani,de anyáék nem engedik....nem engedik,mert büdös...és valóban büdös volt,mert amikor még kisebb voltam nem takarítottam....és ezért nem engedik..nem hiszik el nekem hogy nem büdös,csam én nem takarítottam...

Gomdolkodtam,hogy mivel tudnám helyettesíteni a malacka hiányát,és azon gondolkodtam, hogy mi lenne ha kikömyörögném az egeret..de se nem a patkányhoz,se nem az egérhez nem vonzódom annyira...és a dzsungáriai törpehörcsög sem a kedvwncem...és átsuhant a fejemben még az aranyhörcsög..de őt meg nem igazán ismerem...tudnátok róla írni pár dolgot?

Pl-termete(tengerimalachoz viszonyítva

-egyedül tartható?

-mekkora ketrecre van szüksége

-szagos?

-mit eszil?(különbözik a tengerimalac étrendjétől?)

-tud annyi szeretet adni mint egy kis coca?

-meglehet szelídíteni annyira mint egy malacot?

-nem kényes?

Köszönöm a segítséget.



2015. máj. 24. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szubjektív vélemény, de szerintem a hörcsög kevésbé barátságos és játékos, mint a tengerimalac. Nekem volt mindkettő. A hörcsög elég magának való és nehezen kezelhető volt, a tengerimalacot sokkal közelebb éreztem magamhoz.
2015. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy nem pontosan a kérdésre válaszolok, de szerintem ne add még fel a próbálkozást, a hörcsög is pont annyira büdi, mint egy tengerimalac, amennyiben nincs kitakarítva és pont annyira nincs szaga, mint a malacnak, ha rendesen gondját viseled.


A saját tapasztalataim szerint nem annyira kommunikatívak az emberrel, mint a malackák.


A helyedben megpóbálnék egyességet kötni otthon, hogy hagy legyen malackád, hogyha büdös, akkor visszaviszed, ha rendesen takarítod és nem lesz büdi, akkor maradhat. Hátha így belemennek.

2015. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2015. máj. 24. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is arra szavazok, hogy próbáld meggyőzni anyukádékat, hogy takarítani fogod a malacaidat. 2-4 naponta kell csak megejteni, kb. fél óra (ha már belejöttél) és nem igényel különösebb tehetséget :D Amúgy hivatkozhatsz arra is, hogy már nagylány vagy, 15 éves, nem tudom milyen kicsi voltál, mikor nem takarítottad őket, de most már csak van annyi felelősségérzeted, hogy megcsináld. Főleg ha látják, hogy a többi állatodat is szépen gondozod.
2015. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a hörcsög magányos állat, egyedül érzi jól magát, nagyon ritka, hogy kijön egy másik egyeddel. A malac viszont társas lény, náluk meg az a ritka, hogyha valamelyik egyed nem szereti a fajtársak társaságát.
2015. máj. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem mindketto van es olvastam a hozzaszolasokat! A tengerimalac sokkal szelidithetobb!

DE ha te nagyon,nagyon,nagyon sokat torodsz vele... akkor nagyon sok szereteted tzd adni annak ellenere hogy milyen kicsi! En amikor sirtam a horcsogom "vigasztalt" meg..

oda bujt a nyakamhoz a ott maradt .. utanna a kezembe maszott es ott dorgolozott a kezemhez hogy simizzem :)

nagyon aranyos allatok tudnak lenni! :)

2015. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!