Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A volt tengerimalacomnak mi...

A volt tengerimalacomnak mi lehetett a baja?

Figyelt kérdés

1-2 évvel ezelőtt volt egy nőstény 4,5 éves tengerimalacom és egyik este mikor az asztalnál ültünk, (onnan pont rá lehetett látni a ketrecére) láttuk,hogy az apukám által készített fa házikóban gubbaszt és meg se mozdul. Nem volt étvágya és nem is ivott (bár ő sose ivott,a megfelelő mennyiségű folyadékot általában az uborkából nyerte).

Anya ekkor adott neki saláta levelet amire csepegtetett egy pici C vitamint,abból evett egy kicsit. Furán vette a levegőt és néha tüsszentett is. Másnap munkanap volt így csak délután tudtuk volna elvinni állatorvoshoz,de sajnos addigra elpusztult :( Mivel a ketrece a folyosón volt én arra gondolok,hogy megfázott mikor a bejárati ajtón bejött a hideg levegő.

Szerintetek mi baja volt?

A válaszokat előre is köszönöm.


2015. máj. 24. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy megfázott. Malacot sose szabad huzatos helyen tartani, ők nagyon érzékenyek erre. Vagy ha mégis muszáj, akkor szellőztetés idejére le lehet takarni a ketrecet egy vastagabb takaróval, vagy át lehet vinni őket egy másik helyiségbe addig.


De ha keveset ivott, akkor lehetett vesekő, hólyagkő stb. is, bár az sokszor az anyagcserén is múlik.

Vagy egyszerűen csak akkor jött el az ideje... 4,5 év azért átlagos kor egy tengerimalacnak, általában 4-5 évig élnek.

2015. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ. :-)

Én úgy tudtam,hogy egy tengerimalac 7-8 évig él.

Amikor megvettük,már akkor sem ivott és ettől meg is ijedtem,de később rájöttem ( legalábbis szerintem ),hogy úgy tűnik elég az a folyadék neki amit a répából,uborkából,stb.,stb. nyert.

Még azért várok válaszokat.

2015. máj. 24. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:
A nem megfelelő táplálástól is elpusztulhat. Ezt nem azért irom,mert te biztosan rosszul etetted, hanem azért,mert ez is ok lehet a pusztulásra.
2015. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!