Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Össze-vissza harpdál mindenkit...

Össze-vissza harpdál mindenkit a kölyök degu. Ez miért van és hogyan szoktasam le róla?

Figyelt kérdés
2008. aug. 30. 23:15
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Nekem lassan 1 éve vannak deguim, már több alom született. Nagyon aranyos állatok de az tény hogy természetükből adódóan mindent összerágnak- ez alól a gazdi keze se kivétel. Én is ki szoktam venni kézbe őket össze-vissza futkároznak a kezemben olyankor általában nem ülnek le harapdálni. A legidősebb degunak egyik szórakozása ha a ketrecében ücsörög és odaadom neki egy ujjam akkor a két keze közé fogja és harapdálja- néha sajnos nagyot tud harapni. Szertintem erről a harapdálásról -sajnos- nem lehet leszoktatni őket :(. Nálunk már szinte mindent megrágtak- íróasztal, számítógép vezetékei, könyv stb.

Szerintem adj nekik sok rágható dolgot például faágakat meg (madaraknak is való) koptatót (szépiacsont), vigyázz nem minden fajta fa ágat szabad nekik adni. ennek érdemes utánanézni neten vagy állatkereskedésben érdeklődni. Azt hiszem általában a gyümöcsfák ágait szabad nekik adni.

Sajnos ennél többet nem tudok segíteni, kiváncsi vagyok hátha másoknak lesznek még további ötleteik :).


Üdv!

2008. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem már nagyon sok degum volt, és mindegyik teljesen más. Az egyik tök szelíd, a másik harapdálós, de egy idő után ő is megnyugszik, csak meg kell szoknia a környezetet. Próbáld meg nem ijesztgetni, hanem óvatosan odanyúlni hozzá, hogy megszaglásszon, és utána talán meg is simogathatod. Kezd a fülénél :)
2009. máj. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
a budapesti állatkertben a deguk a kertrecük üvegjét és az azt megtartó fémlemezt is megrágták
2009. dec. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nekem is hasonló problémám volt a degummal... azt a tanácsot kaptam,hogy ha megharap, fordítsam a tenyeremben a hátára, amíg le nem nyugszik (vagyis nem kapálódzik) így észreveszi, hogy te erősebb vagy nála és le fog róla szokni. Sok sikert hozzá! türelem és kitartás:)
2010. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én degum is mindenkit agyon harapdált. Én rá pöccintettem az orrára és egy idő után leszokott. Lehet hogy a tied még kicsi és majd egy kis idő után magától lefog szokni remélem tudtam valamit segíteni. :)
2010. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!