Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hányszor kell takarítani egy...

Hányszor kell takarítani egy törpenyuszi ketrecét?

Figyelt kérdés
Anya nem szereti ha valami büdös ezért kérdezem.

2015. jún. 4. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha csak a wct almozod, akkor azt 2-3 naponta kell üríteni, az egész ketrecet pedig hetente.

Ha mindenhol van alatta alom, akkor nem árt naponta-kétnaponta az egészet kimosni.

2015. jún. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém nem törpe, de a WC-t naponta takarítom. Fapellet van benne, ez a legjobb a nyusziknak. Jó nedvszívó, a szagra is jobb, mint a többi és nekem is könnyebb takarítani, a nyuszinak is jó. Nem abból áll a takarítás, hogy az egészet kiürítem, hanem csak ahová pisilt (a pelleten ez jól látható, ott kissé szétporhad) és a bogyókat kiszedem lapáttal, szóval marad benne még bőven pellet, kb. 2 lapáttal szedek ki (homokozólapát:D) és annyit is rakok bele. Az egészet csak ritkábban ürítem, talán pár hetente, de van hogy kb. 2 hónap, de akkor sem büdös, csak azért szeretem lemosni időnként a műanyag alomtálcát. A teljes ketrecet eddig egyszer takarítottam a 3/4 év alatt, de nekem nem ilyen sima nyúlketrec van, hanem 6 négyzetméteres kinti, fából. Amikor hörcsögöm/tengerimalacom volt akkor kb. havonta takarítottam a teljes ketrecet rendesen lemosva, mikor már kissé büdös volt. A nyúlnál eddig még szagot nem tapasztaltam. Ha a ketrecbe sehová máshová nem teszel almot, csak a WC-be, akkor csak oda fognak piszkítani, ezért ráérsz magát a ketrecet ritkán takarítani. Nem lesz büdös. Mellesleg a nyulak úgysem szeretik túlzottan, ha tele van a ketrec forgáccsal vagy szénával vagy valamivel.
2015. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én nyuszimat naponta kell különben nagyon büdös. Pellet van a wc-jében, de már egy ideje nem oda pisil, hanem kikaparja mellé a szénát és abba... ez van, emiatt minden nap mosni kell a ketrec alját, kaki meg van mindenhol a ketrecben meg körülötte. Azt meg naponta felporszívózom.
2015. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, próbáld meg szobatisztaságra szoktatni, a nyulakat könnyű, olyanok alapjáraton is, mint a macskák. Többnyire. A WC-t meg tedd oda, ahová most pisil mindig, és akkor abba fog. A szénát pedig úgy tartsd a szénatartóban, hogy ne tudja kikaparni. :)
2015. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A ketrecbe nincs nyuszi akkor sosem kell takarítanod.
2015. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm kivéve az utolsónak azért és nem vagyok hülya
2015. jún. 5. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!