Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fiú vagy lány nyúl? Egyáltalán...

Fiú vagy lány nyúl? Egyáltalán nyúl? Valami ötlet háziállatnak? És az miért lenne jó?

Figyelt kérdés

2015. jún. 6. 17:02
 1/5 anonim válasza:
lány nyúl ölelgetnivaló cuki
2015. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyúl nem épp a legjobb háziállat, mivel állandóan csak takarítani kell utána, ha nem teszed meg iszonyat büdös 1 nap után is. Szétrág mindent, szóval külön szoba sem árt neki, ahol semmi nincs. Éjszaka hangos... ja amúgy nagyon cuki ránézésre. Ennyi a pozitívuma.

Egyszerűbb tartású állatok: hörcsög, macska, egér.

2015. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az előzővel nem igazán értek egyet. Nekem komplett állatkertem van: kutya, macska, hörcsög, tengerimalac, papagáj és nyúl is. A nyúllal van a legkevesebb gond közülük. Minden a tartásán múlik. Az enyém éppenséggel nem büdös, alig kell valamit takarítani, nem rág szét semmit, nem hangos soha. De persze nem mindegy, hol tartod, hogy tartod, milyen fajta stb. Ha érdekel a nyúl helyes tartása, írj és elmondok néhány fontos dolgot, de ameddig azt sem tudod, mit akarsz, inkább nem koptatom a billentyűzetem.

Hogy milyen állat legyen? Attól függ.. Hol tartanád? Mekkora helyed van egy állat számára? Mennyit tudnál vele napi szinten foglalkozni? Mennyi pénzed van rá? Kikkel élne együtt (értem ezalatt, hogy van-e kisgyerek)? Mi a célod vele?

2015. jún. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nyúl sokat bogyózik. Ha van hová oké, de nálunk az erkélyen nem volt jó húzás. Illetve mintha a szúnyogcsípésre érzékenylenne, abba belehal és szétfolyik (nem láttam, mesélték)
2015. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es a myxomatózis ellen van védőoltás a nyuszinak.


Háziállatnak a legjobb ötlet szerintem a kutya. Ha van a sétáltatásokra időd.

Ha nincs, akkor a nyuszi is szuper, de ahhoz, hogy kezes legyen, minden nap kell vele is foglalkozni, legalább 1 órát és ki kell engedni a ketrecből, mert folyamatosan bent lenni büntetés neki. Viszont tisztában kell lenni, hogy a nyúl rág. Ha szerencséd van csak a ketrecben a fadarabot, amit be kell adni neki, ha peched van, akkor a kiengedésnél szőnyeg, fal, vezeték. Elméletileg szobatisztaságra is lehet tanítani, tehát nyitott ketrecnél ha kint van akkor a ketrecébe a WC-jébe megy elvégezni a dolgát. De rengeteg türelem kell hozzá, mint a legtöbb állathoz. Csak akkor legyen bármilyen háziállatod, ha nem csak dísznek szeretnéd.

2015. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!