Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tartsak tengerimalacot?

Hogyan tartsak tengerimalacot?

Figyelt kérdés

Tengerimalacot szeretnék tartani, kezdő vagyok és az lenne a kérdésem, hogy hogyan induljak neki?


Mi fog kelleni a tartásához? Honnan vegyem meg állatot? Miben tartsam?


Minden tanácsot szívesen megfogadok. Egy-két cikket már olvastam róluk.



2015. jún. 7. 02:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt elfelejtettem, hogy nálunk tálból a sima műanyag vált be. Ugyanis annak van valamiféle talapzata. A porcelánnak nincs, ezért amikor kíváncsian beleszimatolnak és ráállnak a szélére, egyből magukra borítják, hiába nehéz. Szóval a kerámia se mindig éri meg.

Amúgy én a zöldséget, tápot egyből "szájba" adom nekik, igaz ők nem is kapnak sokat, mert nagyon hízékonyak.

A 600 ml-es itató bőven elég szerintem, nálunk a 2 malac együtt iszik egy nap 100 ml körül, ráadásul úgy hogy az egyikőjük állandóan az itatón lóg :D

2015. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Mindenképp autóval mennék érte, ha a vásárlás mellett döntök, viszont ez sem megoldás ezek szerint (a klíma sem? - huzatot kap gondolom).

Ki kell néznem egy esősebb, hűvösebb időt és akkor elmenni értük?


Szóval akkor egy plusz házat mindenképp vennem kell. Milyet javasolsz? Szerinted milyen lenne ideális?


Nagyon jópofa lenne, illene a környezetbe, csak attól félek, hogy ha bele (vagy inkább rá) pisil, akkor ez elázik és megtelhet kórokozóval. És ezt nem tudom fertőtleníteni.

[link]

Havonta újat kellene belőle venni ha így van?


Ezek a fa megoldások már jobban tűnnek, bár ezzel is hasonló probléma felléphet, vagy ne féljek ilyentől?

Jobban tetszik:

[link]

Erre rá tudna mászni:

[link]

Az nem baj, ha rágja...


A szembelévő oldalra esetleg ilyen (ez a legkönnyebben tisztán tartható):

[link]

Csak mondjuk színben nem fog passzolni, de a funkció fontosabb.


Ez gondolom meg nem elég szűk, nem olyan mint egy szűk kuckó:

[link]


Tálból kerámia helyett legyen fém?

[link]

Ezt már ezért művészet felborítani.


Bocsi, ha sokat kérdezek. :D

2015. jún. 9. 14:27
 13/20 anonim ***** válasza:

A fémtál az jó, biztos nem borítja fel, mert annak is van talpa. De mondom, sima műanyag is jó, ha hasonló kivitelezésű.

A miénk ilyen: [link]


A házakból, amiket linkeltél, az utolsó 3 tuti jó (a fa, a műanyag és a kis bújó). Igaz a legutolsó nem a szó klasszikus értelmében ház, inkább ilyen extra tartozék, de bújkálni, meg rajta mászkálni jó, több ketrecben láttam már ilyet neten.


Az első az tényleg nem jó, egyrészt mert szétcsócsálják, másrészt mert tényleg nem lehet mosni.

A fa házakkal nekem az a bajom, hogy fertőtleníteni nem lehet rendesen. Télen nagyon nehezen szárad, én itt a panelban még egy kályhára se tudom rátenni, az alja meg előbb-utóbb penészesedik. Plusz ha bármilyen betegséget összeszednek és fertőtleníteni kell mindent, akkor sose tudom, hogy most az a fa tényleg steril lett-e vagy sem (gyanítom, hogy nem).

Én ezért cseréltem le a régi kétbejáratos kuckójukat 2 db 1 bejáratosra: [link]

Ilyen van nekünk. Két darab pont elfér egymás mellett a ketrecben.


Elvileg az ideális a két bejáratú ház, mert úgy nem fordulhat elő, hogy valamelyik malac beszorul a másik mögé és megfullad, vagy megsérül. De kétbejáratúból csak fából készültet kapni itthon, úgyhogy én vállaltam a kockázatot és a műanyagot vettem. Egyébként ennek is ki lehet szélesíteni a bejáratát megfelelő eszközökkel, nekem ezt az örökbeadásnál javasolták.


Az esős idő jobb lenne valóban, mondjuk ez a hét úgy tűnik, ideális :D legalábbis Pesten eléggé esik. De ha melegben mész, a klíma is jó szerintem, csak ne 15 fokra hűtsd le a kocsit vele.

Még a szállításhoz annyit, hogy vegyél valami szállító boxot, amiben cipelheted őket, egyrészt most hazafelé, másrészt ha orvoshoz kell menni.

A standard malacméret elvileg ez: [link]

De én cicaboxban szoktam vinni őket, ott kicsit nagyobb mozgásterük van: [link]

Viszont arra figyelni kell, hogy egy nagyobb szállítót majd télen alaposan ki kell bélelni, mert nagyon hamar hideg lesz az alja és megfázhatnak benne.

2015. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

A fémtál szimpatikusabb, masszívabbnak tűnik, így amelett fogok dönteni.

Viszont háznak vagy olyat vagy valami hasonlót (műanyagot) fogok neki vásárolni.


Úgy néz ki, hogy jövő hét végén ráérek, és fel tudok menni értük. :)


Inkább valami kétrészes szállítót akarok venni, nem tudom, hogy hazaúton hogy nem-e vesznének össze vagy valami.

A cicabox a mérete miatt szimpatikusabb mondjuk.

2015. jún. 12. 01:34
 15/20 anonim ***** válasza:

Ja, hát a cicaboxot úgy gondoltam, hogy 1 box/malac. Nálunk is így van. Akciósan elég jó áron lehet hozzájutni.

És igen, fontos hogy külön legyenek szállítva, az én malacaim is balhéztak már össze egy kicsi hordozóban :/

2015. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A cicaboxba vagy a kisebb szállítóba kell valamit alájuk rakni? Lehet buta kérdés, de abba szoktak forgácsot rakni?


A hazautat kibírják víz és étel nélkül? Ez 1,5-2 óra utazást jelent sajnos.

2015. jún. 13. 12:35
 17/20 anonim ***** válasza:

Érdemes rakni alájuk egy rongyot vagy egy adag jól lenyomkodott forgácsot, mert úgyis fognak pisilni-kakilni.

Szénát mindenképp tegyél a hordozóba, én ilyen melegben egy itató felszerelésével is próbálkoznék, biztos ami biztos. Ha olyan boxot veszel, aminek az elején lévő rácson négyzet alakú lyukak vannak, ott a négyzetek találkozásánál szoktak lenni kisebb lyukak, azokba prímán bele lehet illesztgetni az itató tartóját. De ha máshogy nem, egy erősebb szigszalaggal biztos megoldható.

És a hordozóba is tehetsz egy becsavart jégakkut vagy csempelapot, hogy ne főjenek meg.

2015. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségedet! Ha bármi kérdésem van írok!


Zöldek mentek!

2015. jún. 14. 15:04
 19/20 anonim ***** válasza:
Szívesen, és írj nyugodtan :)
2015. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na, sikerült beszerezni őket? :)
2015. júl. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!