Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ad ki hüppögő hangot a...

Miért ad ki hüppögő hangot a csincsillám?

Figyelt kérdés
3 napja kaptam, főként ezt a hangot hüppögéshez tudnám hasonlítani, leginkább csak éjjel adja ki. Ez mitől van? És megszokott? Miért csinálja ezt?
2008. szept. 1. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan hangot tudok, mintha dudálna (dudududududu)-ilyesmi-ha ez a hüppögés,akkor az azért van ,mert ők éjjel inkább fent vannak és fél, olyankor kicsit beszélni kell hozzá. Általában este , vagy késő délután ki is kkell engedni egy pár órát, mert azéert is csinálhatja.., de vigyázz, mert mindent szétrág!!!Főleg a fa dolgokat, de sajnos az elektromosvezetéket is kedveli..vigyázni kell, ha emeleten laktok simán kiugrik...nagy ketrec is kell neki, nem tudom hol tartod, de ha dudál azt jelenti valami nincs rendben.

Majd figyeld meg,ha valamit akar csinálni és nem sikerül, úgy elszégyelli magát, hogy dörzsölgeti az orrát..aranyos, de sok-sok gond van vele.

2008. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

a "hüppögés" nek több oka van..ha nemrég költözött be hozzád és ilyen hangot ad ki, az lehet azért, mert megijedt valamitől, fél valamitől, illetve ha kicsi, akkor hiányolja a volt környezetét.

Ha már több ideje van nálad, akkor lehet azért , mert valamit akar, valamit hiányol, és hív magához téged.(vagy éhes,vagy vedd ki, vagy csak a közelséged szeretné). Az én Csaba csincsillám is mindíg éjjel hüppög, hogy vegyem ki még...

2008. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
2009. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A MI csinink mindig alvás közbe ad ki ilyen hangot,tehát énszerintem álmodik.Nekünk már 1 éve megvan.
2009. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hangot adhat ki ha rosszat álmodik. Előfordul, hogy álmukból halk sípoló hangol kelnek fel. Ilyenkor nyugtató hangon beszéljünk hozzá vagy csörgessünk zacskót ilyenkor elfelejti gondját és megnyugszik.
2009. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!