Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig nem lesz szobatiszta a...

Meddig nem lesz szobatiszta a nyuszim?

Figyelt kérdés

Kedves nyuszitartók!

Van egy lassan 4 hónapossá cseperedő nőstény nyuszkóm. Már egészen pici korától kezdve tökéletesen szobatiszta volt, most viszont, hogy lassan beindulnak a hormonok, elkezdett össze-vissza bogyózni, tegnap este konkrétan kibogyózott a szőnyegre egy termetesebb mennyiséget, pedig ilyet soha sem csinált. Olvastam, hogy az ivaréretté válással ez megesik, de az nem, hogy mikortól lesz szobatiszta újból? Csak ha ivartalanítjuk? Mi azzal 1 éves koráig várni szerettünk volna, mert nagyon pici még...


Köszönöm a válaszokat előre is.



2015. jún. 13. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, jelölés miatt csinálja. Valóban ivartalaníttatni kell.
2015. jún. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás általában a megoldás, de én sem akartam az én két nőstényemet ivartalaníttatni. Ők 3 és 4 hónaposan kezdték el ezt, most 5 és 6 hónaposak, kb. 3 hete abbahagyták az össze-vissza bogyózást. Még nem teljesen, de sokkal jobb lett a helyzet, már csak pár szem megy máshova, mint kéne.
2015. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hátha ezzel segítek a többi nyúltartónak: a probléma végül már az össze-vissza pisilésben is megnyilvánult, az ivartalanítás oldotta meg, de az azonnal.
2017. jan. 22. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!