Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki légyszi pár infót a...

Valaki légyszi pár infót a Deguról és annak tartásáról?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszsöném ha valaki leírna olyanok például, hogy menyibe kerül egy degu

2015. jún. 17. 18:24
 1/8 anonim válasza:
kb 2-3 ezer forint.
2015. jún. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én az árát nem tudom de azt viszont igen , hogy mindent szétrág, szereti a nagyobb méretű hörcsögkereket hajtani abból ilyen fémeset javaslok mert nekem műanyag volt és megette, szeret hengerekbe( wc papír, papírtörlő) bújkálni, a fogkoptatót is szereti, házat semmiképen se vegyél neki azt is negeszi. Önitatót tudja használni, egyszerű rágcsáló kaja jó neki, a sima háztartási kekszet is szeretu de csak egy felet adj neki egy nap.

Remélem segítettem!

2015. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fémkerék semmilyen rágcsálónak nem ideális, mert balesetveszélyes, könnyen lábtörés lehet a vége. A degu nappali életmódot folytat, egynemű párban kell tartani. Olyan 60-70 cm oldalhosszúságú, magas, 3-4 emeletes ketrecben kell tartani.
2015. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenki tudott segíteni :)
2015. jún. 18. 10:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy imádnak mászni, az én deguimnak faágak voltak berekva, azokon közlekedtek, ücsörögtek, rágcsálták.

Illetve nekem 2 fiú volt eredetileg, nos ez nem jó ötlet, gyilkolták egymást, ebbõl a szempontból olyanok, mint a hörcsögök.

2015. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Óriási butaság a háztartási keksz! A degu fűevő állat. Semmilyen emberi kaját nem ehet. Zöldséget és magfélét is csak kis mértékben nasiként. Széna a fő tápláléka. Emellé minőségi pellet táp kell. pl. Versel Laga Chinchilla és Degu Complete. Ezek koptatják a fogát, a fogkoptató NEM. Az csak nyalósó. 50x50x80-as ketrec a minimum. Mókuskerékből pedig 30 cm átmérőjű. Berendezésnek kell házikó, nem mérgező faágak, függőágy, bújócső. A degu csak akkor rág rácsot is ha nem megfelelőek a körülményei. Társas állat. Min 2 egynemű tartható együtt. Küldök priviben még infót.
2015. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az üzenetet megkaptam :)

Mindenkinek köszönöm a leírt infókat

2015. jún. 27. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:
2 degu jobb, mint ha egyedül lenne tartva, de ideálisabb lenne, hogyha többen lennének, mivel ők csapatban érzik jól magukat. Illetve nem árt számolni azzal, hogy a degu ára a legkisebb költség. Ha dokihoz kell vinni, az nem lesz olcsó, ezt jobb előre belekalkulálni, hogy esetleg ki tudsz e fizetni 15-20 ezer forintokat állatorvosi számlára.
2015. júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!