Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalatok patkány tartásáról?

Pilátus kérdése:

Tapasztalatok patkány tartásáról?

Figyelt kérdés

Igen, elolvastam mindent az interneten, és szinte mindegyik ugyanazt írja, de vannak eltérések, amik zavarnak. Nagyon szeretnék egy intelligens, szórakoztató kisállatot, akit be is lehet idomítani valamilyen szinten. Kis lakásan élek, az asztalomon lenne hely a ketrecnek, de az iskola miatt nem tudok éjjel-nappal vele foglalkozni. Tényleg rögtön kettőt vegyek, vagy bírja egyedül is? Néhol még szobatisztaságot is említenek (jó lenne, ha nem szarná össze az ágyamat) Tényleg rászokik a vállamra, és nem szalad el még a villamoson sem? :D Komolyan, még sosem tartottam állatot, úgyhogy bocsi a hülye kérdésekért. Szerintetek érdemes lenne patkányt vennem?

17/L



2015. ápr. 20. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Beidomítani lehet, de igen sok törődés, foglalkozás, idő kell ehhez minden nap. Nem tudom mekkora asztalod van, de a patkányoknak igen nagy és magas ketrec kell, csak azért írom mert az én asztalaimon tuti nem férne el pedig nem kicsi, meg nem is tenném oda mivel előfordul hogy a ketrec szélén pisilnek, ami bizony kimegy a kecóból, mellé a földre.

A patkány társas állat, szóval kettő egyforma nemű kell minimum. Így elvannak egymással is, nem lesz egyedül ha te nem vagy ott. A patkány alapból nem szobatiszta, meg kell rá tanítani, nos ez nekem sose sikerült, az én patkányaim a vállamon sem ültek, mivel egy percre sem álltak meg soha, nemhogy üljön egy helyben, el sem tudom képzelni azt...:D Mindig mentek valahova... általában a pulcsim alatt mászkáltak ha magamra pakoltam őket. Ki nem vittem őket, mivel a hangos és idegen hangoktól féltek, így metróban meg villamoson én nem kínoznám őket.

Gondolom olvastál róla de én mindig megemlítem: csakis tenyésztőtől vegyél patkányt!

2015. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs igazi tenyésztő!

Először is: egy patkány nem patkány!

A patkányoknak min. 70 cm magas ketrec kell tele csövekkel, bújókkal tápnak ajánlom a verse laga rat and mouse vagy rat completét. Ki az utcára tilos vinni ( szmog, füst , zajok) ha vidéken élsz akkor a teraszra ki lehet tenni őket min. 18 max 30 fokban egy két órára. Nekem két kis gézengúzom van, fiúk, kicsit büdik de állítólag a csajok illatosabbak. Jelentkezz be facebookon a Patkányvarázs csoportba ott hozzáértők adnak tanácsot. A csoportban sok a gazdikereső patek, mivel a mentett patik gyakran vemhesek, így a kölyköknek gazdát keresnek természetesen ingyen. Nekem is onnan vannak a patkányaim és nagyon aranyosak. :)

2015. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!