Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög...

Dzsungáriai törpehörcsög tartásáról írnátok nekem?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen szétnéztem,szinte szétolvastam már az agyam róluk,videókat néztem róluk stb..

Jövőhéten veszek egy hörcsögöt,ketreccel és minden felszereléssel együtt.

A kérdéseim azok hogy (én ketrecet szeretnék mindenféleképpen és nem terráriumot) emeleteset vegyek neki,vagy elég az egy szintes ?

Tényleg baleset veszélyes a ketrec ha felmászik rá és netán leesik ?

Széna kell állandóan előtte lennie ? (és nyulaknak való kell? )

Direkt hörcsögöknek való ,táp'nak mindig kell előtte lennie ? És gyümölcsnek-zöldségnek is mindig ?

Víz önitatóba lesz neki mindig és 2naponta cserélve lesz friss vízre.

Kell nekik kisebb alomtálca vagy elég ha a ketrec egy üres sarkába nem forgácsot hanem préselt forgácsot ? mondjuk amit nyulak alá is szoktak tenni ilyen pellet féleség vagy micsoda

Bocsánat,hogy ennyi kérdést teszek fel,csak szeretném a lehető legjobbat majd a kicsinek és tisztába akarok lenni maximálisan a dolgokkal !:)

ELőre is köszönöm



2014. aug. 17. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem emeletes van, de ha az egyszintes is elég nagy akkor szerintem jó.

Az enyém már egyszer-kétszer leesett és semmi baja nem lett.

Szerintem nem fontos, de hátha valaki okosabb lesz nálam :)

Én naponta adok neki, de szerintem kevesebbszer is elég neki. És ami elkezd rohadni feltétlenül ki kell venni.

Nekem össze-vissza kakil-pisil szóval ha neked egy kicsit okosabb a hörid akkor oda fogja végezni a dolgát.

2014. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem egyszer egy hörim öngyilkos akart lenni, 9 emeletet ugrott, és láttam, hogy a fűbe érkezése után elszaladt... szóval egy ketrecben 10-20-30cm zuhanástól nem hinném, hogy bármi baja lenne...
2014. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 julcsika01 ***** válasza:

én csutka almot használok mert attol nem lehet allergiaja.

táp az mindig kell neki. elég csak natur szotyi, de job ha van höritáp. szénát nem eszik az enyém, de szeret benne elbújni. egyféle almot tegyel neki es lehetöleg ne preseltet mert az enyem allergias lett töle. nem kell alom talca se. nem ajanlom a rácsos ketrecet mert szeretik kiszórni belöle az almot és tapasztalatbol mondom hogy képes kipisilni/kakilni a ketrecbol. az enyem mindig felmászott a rácson es folyton leesett, de semmi baja nem lett. viszont kitudta nyitni a ketrecet mivel rácsos volt. (folytatom a köviben mert nincs hely)

2014. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 julcsika01 ***** válasza:
a régi ketrece egyszintes volt magas rácsos és csőrendszeres.Mindig a csövekben volt ami ugye ki volt lyuggatva hogy levegöt is tudjon venni benne de ugy se kapott rendesen, sőt kipisilt rajta ami beleszárad/ragadt es nem lehetett rendesen kipucolni , nagyon büdi volt. rendszeresen kiszökött.Hamar vettünk egy kétemeleteset ami nem terárium egyszeruen csak müanyag fala van. 5 naponta cserelj almot, mert iszonyat büdi. vizet eleg ha hetente cserelsz neki , mert a természetben sem kap mindig friss vizet ,de azert ,ha eszedbe jut egyre gyakrabban cserelj. es minden nap adj neki egy nagyon pici tapot de csak azert ,mert altalaban nem izlik neki az amit meghagy vagybenne hagy a tálban.amit szeret ,azt elhordja a kisházikojaba vagy ha nincs neki akkor a kedvenc sarokba ahova az enyem egyszerre wc-zik es hordja a kajat. de töbnyire a kisházában vagy a játszóházában.
2014. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!