Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Le lehet szoktatni a nyuszit...

Le lehet szoktatni a nyuszit arról, hogy minden kábelt elrágjon vagy minimum megrágcsáljon, anélkül, hogy állandóan a ketrecben tartom?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet leszoktatni. Ne engedd el olyan helyen, ahol kábel van, mert egyrészt megrongálja a vezetékeket, másrészt neki is baja lehet.
2008. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Bár ez elég elkeserítő, mert a lakásnak nem nagyon van olyan szeglete, amiben ne találna olyan kábelt, amit nem tudunk elrejteni. Tudom, hogy bután hangzik, de tudsz olyan esetről, amikor konkrétan baj lett a rágcsálásból?
2008. szept. 2. 12:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha áram alatt van könnyen agyoncsaphatja a nyuszidat az áram.Szóval olyan helyen tartsd a lakásban ahol nincs kábel mert ebből komoly baja is lehet.
2008. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szia de van rá megoldás.!


lehet venni ilyen riasztó sprayket bár nem tudom mennyire hatásosak de meg lehet próbálni hátha . ha meg nem segít ez sem akkor valahogy kerítsd el a kábeles részeket.:)


Puszi: egy nyuszitartó

2008. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
jaj,nagyon köszönöm:)ezek szerint lehet,hogy van remény.esetleg tudod,mi a neve ezeknek a spray-knek vagy hogy hol lehet beszerezni?
2008. szept. 4. 18:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam a tengerimalac is szabadon van de nem rág meg semmit.Mindig legyen kint neki elegendő mennyiségű számára ismert táplálék és valami gabona vagy szárazkenyér amit rághat akkor nem rág vezetékeket meg ajtófélfát meg hasonlókat.Nő a foga folyamatosan, ezért rég , ha nem rágna akkor túlnőne és elpusztulna mivel már nem tudná megrágni az ételt.Ugyhogy ne a nyuszira haragudj mert neki muszáj rágni, inkább legyen mindig elötte valami amit rághat és ehető.Hidd el akkor nem fogja érdekelni hogy a fehér vagy a fekete vezeték az izletesebb :D
2008. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
sajnos ez nem így van...van millió faága,rágóköve,játéka,amit rághatna,de ő azokat mégis sokkal ritkábban választja.valószínűleg ebben különbözik a nyuszik természete a tengerimalacokétól.
2008. szept. 8. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:
A nyuszit, ha kinnt van a lakásban mindig szemmel kell tartani! Kárt tehet bármiben és saját magában is pont a vezetékek miatt mert mindent megrágcsálnak. Az én nyuszim naponta kb 2 órát van kinnt és addig valakinek a szeme mindig rajta van, különben már nem sok maradt volna a lakásból.:)
2008. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azóta megrázott az áram,mert megpróbáltam kihúzni egy hosszabbítót,amit megrágott..
2008. szept. 13. 10:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Most hallottam hogy lehet kapni nagyobb állatkereskedésekben olyan műanyag kábelvédőt amit rá lehet tenni a vezetékekre és így nem tudja elrágcsálni. Egyébként nem lehet a vezetékeket elkeríteni valahogy, hogy a nyuszi ne férjen hozzá? Én elbarikádozok minden vezetéket párnákkal, puffokkal és így nem tud a nyuszi hozzáférni:)
2008. szept. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!