Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelidítsem meg a...

Hogyan szelidítsem meg a törpenyulam?

Figyelt kérdés
Tegnap vettük, már kézbe vettem, simogatom, egy nap többször is. Szereti, engedi, nem kapálózik, nem harap. Mivel, egész nap szabadon lehet a lakásban, ezért mindig kint van, és csak néha megy be a ketrecbe. Eszik, iszik rendesen. De amint meglát engem, bebújik valahova, vagy elsprintel... csak akkor tudom megfogni, amikor a ketrecben van. Mit csináljak, hogy ne fusson el, és ne ijedjen meg tőlem, ha meglát?

2015. jún. 30. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Várj!

A nyúl zsákmányállat, ne stresszeld, ha megszokta a helyez, ő fog nyitni feléd.

2015. jún. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm
2015. jún. 30. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Ülj le, vagy hasalj le a földre (minél kisebb, alacsonyabb vagy, annál kevésbé vagy félelmetes az ő szemben). Vedd a kezedbe a tápját, szénáját stb. Tart el magadtól jó messzire a kezed (hogy ne kelljen túl közel lennie hozzád) és úgy etesd kézből. Végül egyre közelebb és közelebb tedd a kezed. Beszélj hozzá lassan, mondogasd a nevét. Egy idő után megszokja, pozitív dologgal köti össze, ha a közeledben van. Hamar megszokik (tapasztalat :) ). Én is így édesgettem magamhoz, ma már követ mindenhová az egész lakásban, ő jön fel mellém az ágyba és van, hogy 1 órán át mellettem fekszik én meg simogatom. Kitartást! :)
2015. júl. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!