Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy Dzsungáriai...

Tengerimalac vagy Dzsungáriai törpehörcsög? Szerintetek melyiket érdemesebb meg vennem?

Figyelt kérdés

2015. júl. 22. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a malaccal jobb kapcsolatot is kilehet alakítani, valamint okosabb... Könnyebb kivenni, nem kell félni hogy elszökik. Hozzá lehet (vagy kell is) társat venni, hörcsögnél viszont ilyen nem merűlhetföl.
2015. júl. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, Valentin, de most már lassan abbahagyhatnád! Négyszer kiírtad ugyanazt a kérdést. Nem hinném, hogy sokkal másabb válaszokat fogsz kapni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7046667-d..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7047879-t..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7053370-t..


Azért leírom neked újra az én korábbi válaszom:


Nekem pont volt mindkettő. Hogy melyiket érdemes választanod, azt ennyi alapján nem tudom megmondani. Tudnom kéne, mennyi időd, helyed és pénzed van rá, valamint hogy milyen hosszú távra tervezel.


Tengerimalac:

- 6-8 évig él (az én két kislányom 6 és 7 évet élt)

- szüksége van fajtársra, tehát minimum kettőt kell venned

- nagyobb helyre van szüksége, nagyjából 100x50x40 cm-es ketrec a minimum + szobában kiengedni futkározni

- több foglalkozást igényel

- drágább (nagyobb ketrec, több eleség és alom)

- hangos lehet, néha visítanak, ha mondjuk éhesek


Hörcsög:

- 1-2 évig él (az én dzsungáriai törpém 2 évet élt)

- elvan egyedül is

- kisebb hely kell neki, egy törpehörcsög ketrec kb. 35x30x25 cm (bár jobb lenne egy nagyobb)

- kevesebb törődést igényel

- olcsóbb (kisebb ketrec, kevesebb eleség és alom)

- csendes, nem ad hangot (bár idegesítő lehet, amikor mondjuk fut a kerekében, nyikorog, zörög, rágja a rácsot)


Ha mindkettő igényeit ki tudod elégíteni, akkor csak az számít, melyik tetszik neked jobban. Nekem személy szerint a malac, mert nagyobb, jobban elvagyok vele és tovább boldogít. Te is már egyszer emellett döntöttél, aztán azt mondtad, ha havonta mondjuk 4000 Ft, az túl sok. Emiatt inkább azt mondom, akkor vegyél hörcsögöt.

2015. júl. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már bocs, de pár napon belül harmadszor kérdezed ugyanazt, és harmadszor vágjuk be neked ugyanazokat a válaszokat. Új válaszokat nem kapsz, ha további kérdéseid vannak, tedd fel azokat!


De így harmadszorra is leírom a megjegyzésem, hogy ha valaki belefutna ebbe a kérdésbe, és ez alapján választana hörcsögketrecet, nehogy azt higgye, hogy egy 30*35-ös börtönben "jól elvan".


A hörcsögnek tartott ketrecben nem szabad hörcsögöt tartani. A minimális helyigénye országonként 40*30 és 100*40 cm között változik, én azt tapasztaltam, hogy az 2500 cm2 még egy egészen kicsit kicsi, úgy 3000 cm2 körüli terület már jó neki.

2015. júl. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én írtam a 35*30-asat, ide is ideírom, hogy igaza van az előttem szólónak, tehát az szerintem is kicsi. Bár én csak azt mondtam, hogy egy törpehörcsögketrec mérete hivatalosan a boltokban akkora. Ettől függetlenül nagyobbra lenne szüksége.
2015. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!