Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bele szeretnék vágni a hörcsög...

Bele szeretnék vágni a hörcsög tartásban. Le tudnátok írni a főbb tudnivalókat, vagy jobb oldalakat mellékelni?

Figyelt kérdés

Lehet őket hámmal sétáltatni. ? (ez lehet hülye kérdés)

a höri gömbbel lehet őket kiengedni ?!

Tippeket szívesen elfogadok smile hangulatjel

mekkora ketrec kell nekik ?

Dzsungit vagy hosszúszőrűt válasszak ?

a válaszokat előre is köszönöm


2015. júl. 25. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először azt döntsd el, hogy szíriai aranyhörcsögöt vagy valamilyen törpehörcsögöt szeretnél (dzsungi, Campbell vagy Roborovszki)

Az aranyhörcsög (ebből van hosszú- és rövidszőrű) 2-2,5-szer nagyobb, ami miatt nagyobb hely kell neki (én egy 100*50-es nyúlketrecet ajánlanék, szűkebb rácsközökkel megbarkácsolva), és más a "fogása", amikor simogatod, más a mozgása, máshogy kell foglalkozni vele.

A törpehörcsögök helyigénye valamivel kisebb én úgy 3000 cm2-t mondanék, (kb. 80*35, ez elfér egy átlagos szekrény polcán). A kisebb termete miatt jobban oda kell figyelni a szökési kíséreteire, és kézhez szoktatásnál is jobban oda kell figyelni rá (pl. nehogy leessen és megüsse magát vagy simi közben szökjön meg), illetve, ha szökik, nehezebb megtalálni. Meg egyszerűen más kézbe venni. Ezek közül egyértelműen a dzsungit ajánlom, az a legkezesebb (a Campbell területvédő, ezért a territóriumán belül hajlamosabb harapni, a Roborovszki a legkisebb, és egyben a legfürgébb, ezért egy kezdőnek talán nehezebb bánni vele)

A hörcsöggöbről megoszlanak a vélemények: egyesek szeretik, mások állatkínzásnak tartják, mert szerintük a bezárt hörcsög félelemből szalad benne. Én azt mondom, logikusnak tartom az ellenzők aggodalmait, még ha alaptalanok is, nem kérdezhetjük meg róla a hörcsögöket, minek kockáztatni.

A törpehörcsögök túl kicsik a hámhoz, aranyhörcsögöm sosem volt, de még nem hallottam, hogy bármelyik hörcsögnél alkalmaztak volna hámot, pedig minden fajta hörcsögről rendszeresen szoktam olvasni. Nekem elég idegennek hat a gondolat.

Ha van még konkrét kérdésed, (akár a fajválasztást illetően, vagy ha van a fajválasztásról elképzelésed) írd meg!

2015. júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Van hörcsöghám én még nem próbáltam sétáltatni de szerintem nem érdemes megpróbálni. Az aranyhörikrt lehet gömbe tenni mert a törpe hörik túl picik hozzá. A ketrec MINIMUM mérete törpehörinek 30x40cm aranyhörinek 40x60. De minnél nagyobb annál jobb nekem a törpehörim 85x49 cm-es emeletes ketrecbe van. Nekem eddig dzsungáriai törpehörcsögeim voltak és én őket ajánlom nagyon aranyosak és szelídek.
2015. júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A dzsungáriai törpehörcsög nagyon barátságos állat ! Amit nagyon fontos róla tudni, hogy éjszakai állat, tehát előfordúl, hogy éjjel rágcsál,vagy esetleg ha van mókuskereke akkor abban futkorászik... :)
2015. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
A dzsungáriai törpehörimet én már TETTEM GÖMBBE, NAGYON élvezte !!
2015. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
csincsillám lett. (:
2015. júl. 30. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!