Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek terhes a hörcsögöm...

Szerintetek terhes a hörcsögöm? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy fekete nőstény aranyhörcsögöt.Olyan 2 hónapos körül lehet,mert még se nem nagy,se nem kicsi,viszont hatalmas a hasa.A szüleim azt mondják valószínűleg terhes lehet és nem szeretnénk ha megfialna,mert sok hörcsögnek kicsi a ketrec,meg a cincogást hallgatni.

Vagy csak szimplán dagadt lenne?Mit tegyek vigyem vissza és kérjem vissza a pénzt?Vagy ha vissza is viszem kérjem el a kölykét?


2015. júl. 27. 18:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy mik a hörcsög terhességének jelei?Mert rendkívül mozgékony és barátságos,nem fél tőlem.Tudnátok képet linkelni?
2015. júl. 27. 18:22
 2/8 anonim ***** válasza:

ha kereskedésből vetted és nem voltak különválasztva a hímek, akkor igen, vemhes lehet.

nem szabad ilyen helyről venni. ha lefial és már elég nagyok a picik vidd vissza kereskedésbe, hogy milyen jó árut adtak el. de ne hagyd ott a ketrecben sokáig a kicsiket, nehogy megint vemhes legyen az anya..a fiától.e

egyébként lehet beltenyészet is, szóval óvatosan.:/

2015. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak a ketrec igen pici lenne nekik és szóval Anya frászt kapna ha meg látná a kis csupaszságokat. :D Úgyhogy nem tudom,Képet linkelnék csak rossz a telefon nem csatlakozik a géphez...

Egyébként együtt volt egy másik hörcsöggel aki ugyanakkora volt mint ő,csak fehér-vörös.Meg kellett volna néznem a nemét.De ha terhes akkor most vigyem vissza?Mert amúgy barátságos,de nem nagyon szeretnék otthon tenyészetet csinálni.

2015. júl. 27. 18:34
 4/8 A kérdező kommentje:
2015. júl. 27. 18:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lettek túl jók a képek,de a lényeg talán látszik nos?
2015. júl. 27. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az. De felelős gazdiként én nem vinném vissza a kereskedésbe. (Különben is, ha már kiválasztottad, hogy ŐT akarod, most meg egyből visszadobnád ezért, az a szememben elég visszás hozzáállás...) Állatkereskedésből halon kívül nem szabad venni semmit, ezt most megtanultad, inkább tedd meg, ami telik tőled.


Legjobb, ha felveszed a kapcsolatot egy tenyésztővel, pl. vele: [link] elmondod hogy jártál, és tanácsot kérsz tőle, hogy pontosan mit kell tenned. És találj jó helyet a kölyköknek (Ebben is kérhetsz segítséget különböző csoportoktól, állatorvostól stb.)

2015. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi!
2015. júl. 27. 20:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Hűha! Lehet, tényleg vemhes.

Sajnos én is jártam már így, dzsungáriaival, de rajta egyáltalán nem látszott... 1 hónap alatt megszült, felemeltem a házat és 4 csupasz höribaba volt ott... Frááász!

Amikor már nem szoptak, kerestem gazdit, elajándékoztam őket, ingyen.

Állatkereskedésben egyes helyeken adnak értük pénzt, de nagyon piti összeget. Én nem vinném be, inkább az elajándékozás mellett vagyok.

2015. júl. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!