Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egyik tengerimalacom...

Az egyik tengerimalacom terrorban tartja a másikat?

Figyelt kérdés
2napja vettem egy fiú malacot,de nagyon félt,és amúgyis társas,gondoltam majd kb egy hónap múlva veszek mellé másik malackát. De ma elmentem,és vettem egy másik kisfiút ugyanabban a boltban,ugyanarról a helyről,és 2 napja is szemeztem azzal a malaccal,sz

2015. aug. 1. 23:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg hogy ismerik egymást. Az elején barátkoztak de akit újonnan hoztam,állandóan terrorizálja azt aki 2 napja van itt. Elzavarja az itatótól,nem engedi be a házba...ötletek?
2015. aug. 1. 23:33
 2/5 gyevickie ***** válasza:

2 himnek minimum 100x50 centis ketrec kell. Ez az alap. Aztán minden berendezési tárgyból 2. Két ház, két tányér, széna több helyen elhelyezve. Minél több a kitérési lehetőségek, annál jobb. A vizuális korlátok is jótékonyak, ne lásson folyton egymás arcába a 2 fiú.

Lehet hogy a boltban találkoztak, de nem biztos hogy felismeri. És az se biztos, hogy ott nem ugyanez volt a helyzet. A másodjára vett malac a domináns ezek szerint. A domináns behatárolhatja a mozgását a másiknak, akkor ehet, ihat mikor a főnök engedi. Sajnos nem mindig sikerül ez a fajta társítás, ez a malacok nemétől függ.

Mit tudsz tenni? A fent leirt méretű ketrecet gazdagon berendezed, minden tárgyat és magát a ketrecet is átmosod ecettel, hogy egyiknek a szaga se legyen rajta. A malacokat érdemes sokat kirakni ilyenkor a padlóra, semleges, szintén szagmentes helyre. A mozgás általában jót tesz a kapcsolatuknak. Nem tudom először hogy találkoztak, igy kellett volna ahogy leírtam.

Figyelni kell őket, hogy rendeződnek-e a viszonyok. Ha az egyik nem hagyja sehogy se enni, inni, mozogni a másikat, esetleg hangos fogcsattogtatással támadja is, akkor sajnos szét kell őket venni, mert a tartós stressz semelyiknek sem jó.

Tudom ajánlani a www.gemon.ro oldalt, részletesen kitér a társításra is.

2015. aug. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gyevickie ***** válasza:

Elírtam egy szót.

A társítás sikere nem a malacok nemétől, hanem jellemétől függ!

2015. aug. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen,holnap megyek venni mindenből a másodikat. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!!
2015. aug. 2. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg akarja értetni az új malaccal hogy ki a főnök, de nem 100% hogy el fogja fogadni.
2015. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!