Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen engedély kell az...

Milyen engedély kell az ormányosmedvéhez?

Figyelt kérdés
Hol lehet igényelni?
2015. aug. 12. 19:47
 1/3 anonim válasza:
Az ormányrendeletben szabályzott medveengedélyt kel kérni az ormányhivatalban. Bocs.
2015. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ha állathoz engedély kell, akkor vadállat, mérge van stb. Szerintem az ormányos medve vadállatnak minősül. Akkor veszélyes állat tartási engedély kell.

[link]

Más ilyen tartási engedélyről nem is hallottam. Szóval valószínűleg ez az. De mindenképp járj utána mielőtt beszerzel egyet.

2015. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:

A mezei pocok is vadállat, mégsem kell hozzá engedély. A vadállat azt jelenti, hogy nem háziasított, és nem azt, hogy eredendően veszélyes. A veszélyesnek számító, engedélyköteles állatok egyenként fel vannak sorolva az ezt szabályozó rendeletben, és a koáti nincs rajta.


Ellenben a CITES III alá tartozik, ami azt jelenti, hogy csak a származását igazoló papírokkal lehet vele kereskedni.


Egyébként nem igazán passzol ez az állat az emberi életvitelhez, állatkertbe való, nem lakásba.

2015. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!