Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ivartalanítsam, és legyen...

Ivartalanítsam, és legyen mellé egy nőstény, vagy pedig fiú malackát vegyek neki? Több lent

Figyelt kérdés

Van egy hát nemtudom mennyi idős , nagyjából 4-6 hónapos hím tengerimalacom, és nemtudom eldönteni, hogy ivartalanítsam, és vegyek mellé egy kislány malacot, vagypedig ne és akkor kap egy fiú társat.

Azért nem nagyon szeretném ivartalanítani, mert drága, és nem szívesen akarom kitenni a malackát ekkira veszélynek, de azért sem akarok két hímet mert azok verekedni fognak egymással, meg büdösebbek. Ti mit tennétek a helyemben? Mebnyiért ivartalanítattátok a malacotokat?

Köszönöm :)



2015. aug. 15. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem két fiú malacom van, jól kijönnek egymással. Néha vannak kisebb csetepaték, de semmi komoly. Szerintem nyugodtan vehetsz mellé egy pici fiúmalacot.

Az ivartalanítással én is így vagyok, minden műtét kockázat és pénz, és azért a fiú malacok - megfelelő körülmények között - nem ölik egymást állandóan. Mondjuk ha egy nagyon domináns, agresszív malacot fogtál ki, az pech, de ilyenből nem sok van.

2015. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kereskedésben egy kicsit kisebb fiú malaccal volt együtt, lehet h a testvére volt. De mi van akkor, ha olyan kismalacot veszünk akivel nem jön ki jól Fahéj? És ha csak olyasmi korú van amekkora Fahéj(a malacom)?
2015. aug. 15. 20:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől vegyetek mindenképp. Ott vannak kismalacok is. 4-5 hetes kortól adják oda őket, az egy fél éves malac mellé szerintem tökéletes. A tenyésztőnél össze is rakhatjátok a két fiút, ha nagyon nem jönnek ki egymással, az ott ki fog derülni, és választhattok mellé másikat.
2015. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!