Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy 2 éves ivaros bak...

Van egy 2 éves ivaros bak nyuszim, szeretnék mellé társat, szerintetek egy ivartalan nőstény nyuszit nagyon molesztálna?

Figyelt kérdés

Ebben a korban már nem ajánlott ivartalanítani a bakokat, azt olvastam. Kertben van, kb 2x3 m kifutóval, kiugorhatatlan kerítéssel, téliesített házzal.

Kicsiket nem akarunk, csupán társat neki. De ha folyton megugorná a nőstényt, akkor persze felejtős a dolog.


2015. júl. 13. 22:28
 1/10 anonim válasza:
hát mi így jártunk és külön kellett őket választani mert a nőstény majdnem meghalt
2015. júl. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Soha ne tarts ivaros bakot és ivartalan nőstényt együtt! Viszont a társ mindenképp ajánlott neki, sokkal boldogabb lenne. Szerintem ivartalaníttasd, nem vagy még elkésve vele, semmi probléma nem lesz belőle, a bakok ivartalanítás roppant egyszerű, hamar megvan, nem veszélyes.
2015. júl. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem veszélyes ilyen korban még? Nem szeretném ha ott maradna. Altatásban végzik a bakoknál is?
2015. júl. 14. 09:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Első, miért halt meg majdnem a nőstény nyuszid?
2015. júl. 14. 09:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, altatásban végzik, lehetőleg válaszd a gázos altatást. A 2 éves nyúl még egyáltalán nem öreg, semmi probléma nem lesz az ivartalanítással, ha egészséges. Válassz jó orvost, az úgyis megvizsgálja műtét előtt, hogy kiszűrje a betegségeket.

Bár nem az első vagyok, de gondolom azért, mert a bak állandóan hajszolta, párosodni akart, kis híján a halálba kergette ezzel a nőstényt. Domináns nősténynél meg fordítva is elsülhetne, a bak annyira felidegesítheti, hogy akár megöli!

2015. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, hát ezek nem jó hírek, nem akartam kés alá vinni a kis fickót:(
2015. júl. 15. 06:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Bakoknak nem nagy műtét ez, az enyém másnap már úgy viselkedett, mintha semmi sem történt volna. :) Jó nyuszis orvost keress, akkor semmi baj nem lesz.
2015. júl. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem is ivartalanítsd a bakot, nem lesz semmi baj. Itt olvashatsz az ivartalanításról: [link]
2015. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Könnyedén összeszoknának szerintetek, amikor már ivartalanítottuk a bakot? Sokáig kell külön tenni őket?
2015. júl. 16. 12:34
 10/10 anonim válasza:

Az ivartalan bak és az ivaros vagy ivartalan nőstény nagyon könnyen összeszokik, az esetek 99%-ában semmi feszültség, agresszió nincs köztük, inkább amolyan szerelem első látásra.

Probléma csak az egyneműeknél szokott lenni, de még akkor sem mindig.

A 8-as válaszoló linkjében jól le van írva, hogyan szoktasd őket össze. Ott van a tartás - egy nyúl nem nyúl - összeszoktatás részben.

A lényeg, hogy az ivartalanítás után kb. 6 hétig ne tedd még össze őket, mert bár kicsi az esélye, de lehetnek belőle kisnyuszik. Inkább menj biztosra.

2015. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!