Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac egyedül?

Tengerimalac egyedül?

Figyelt kérdés

Baj ha a tengerimalacom egyedül van?

Ma halt meg az 1 éves társa és egyedül maradt nem szeretnék még egyenlőre másik társat neki.Tudtok valamit hogy ne legyen ilyen szomoru? Csak fekszik néha iszik,és eszik de nagyon mást nem. Lehet baja ugye ha most egy időre egyedül tartom? Vagy hogy igy egyedül mi jo neki ? Köszi előre is a válaszokat!


2015. aug. 15. 18:53
 1/3 anonim válasza:
Mivel a tengerimalacok társas lények, a természetben is mindig többen élnek együtt, ezért egy otthon tartott malackának is feltétlenül szükséges egy társ. Ez tény. Sok helyen azt olvastam (tapasztalatok alapján), hogy sajnos ha egy malackának meghal a társa, sürgősen be kell neki szerezni egy másikat, különben akár el is pusztulhat. Ez nem törvényszerű, viszont sok rá az esély. Szerintem erre ne sajnálj időt és energiát, (pénzt azért nem írom, mert már örökbefogadni is lehet, teljesen ingyen), mert ha eddig nevelgetted őket, vigyáztál rájuk, és foglalkoztál velük, akkor továbbra is add meg az egyedül maradt tengerimalacodnak ezt. :) Ha pedig semmiképp sem szeretnéd, akkor inkább próbáld meg odaadni valakinek, akinek szintén hasonló problémája van.
2015. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne hagyd egyedül. Az én malacom is depressziós lett, amikor meghalt az előző társa, abban a 2 hétben, amíg nem volt mellette másik malac, sokkal punnyadtabb volt. Amióta új társ került mellé, megint élénkebb.
2015. aug. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 qp_andrás_qp=D válasza:

Egy évesen meghalt?

Akkor inkább add el az élőt is egy gondosabb gazdihoz

2015. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!