Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot tényleg nem...

Tengerimalacot tényleg nem lehet egyedül tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tengerimalacot,de csak egyet,egyet amivel tényleg foglalkozhatnék. Ha kettő lenne,akkor úgyis csak az egyikkel foglalkoznék igazán,valamelyiket jobban szeretném. Viszont azt mondják h nem szabad egyedül tartani :/ Tényleg belebetegedhet ha egyedül van,de sokat foglalkozok vele?

#tengerimalac #egyedüli tartás
2015. máj. 18. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt tengeri malacom , nem is egy, egyszer volt egyedül akkor kicsit kedvetlenebb volt de szabadon volt a lakásban később meghalt ez a malackám. Aztán lett még három lány tengeri malacom , érdekes ha társaságban vannak sokat játszanak. Ha egyedül vannak kissé kedvetlenebbek. Ha vennél tengeri malacot akkor kettőt vegyél , vagy két lányt vagy egy lány egy fiút , ha nem akarod hogy párosodjon akkor az első. Két fiút nem érdemes együtt tartani mert össze verekedhetnek. Többe közt nem hinném , hogy csak az egyikkel foglalkoznál igazán , nálunk a malackákat akik együtt voltam nem nagyon lehetett foglalkoztatni mert csak együtt érezték jól magukat ^^
2015. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
Nyugodtan vehetsz egyet, nem lesz tőle semmi baja ha egyedül van. Nekem is volt gyerekkoromban, nagyon jól érezte magát és egyáltalán nem volt kedvetlen. Én is foglalkoztam vele, szóval, ha napi szinten foglalkozol vele, és gondozod, akkor nincs gond. Egyébként trükköket is lehet nekik tanítani. Nézz körül a youtube-on, bőven találsz szerintem trükk tanító videót.
2015. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is volt régen, egyedül volt, és négy és fél évet élt.

Szerintem jól érezte magát, az utolsó fél évében volt csak kedvetlenebb, de az öregedéstől szerintem és nem a magánytól.

Főleg ha sokat foglalkozol vele, akkor megéri egyedül tartani szerintem, mivel akkor ő is jobban figyel az emberre, ha többen vannak, akkor nem szelidül meg annyira szerintem.

2015. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

A tengerimalacok társas állatok, beszerzésükkor ez az első, amit figyelembe kell vennünk. Soha ne tartsunk mindössze egy állatot, még akkor sem, ha naponta viszonylag sok időt tudunk rá áldozni. Semmilyen emberi foglalkozás nem pótolhat egy másik tengerimalacot, egy olyan társat, aki nem csak alkalmanként, hanem a nap 24 órájában mellette van. Sokan azt gondolják, egy magányos állat hamarabb és jobban megszelídül. Ennek talán éppen az ellenkezője igaz: Az új helyre került állatok eleinte valóban meglehetősen félénkek, de pl. két vagy több állat együtt sokkal hamarabb megszokja környezetét. Egymást ösztönzik mozgásra, felfedezésre, sőt még evésre is!


A "párban" tartás első hallásra jó ötletnek tűnhet, hiszen egy hím és egy nőstény szinte minden esetben nagyon könnyen összeszokik. A nőstény azonban minden ellés után szinte azonnal újból vemhesül, így együtt tartás esetén állandóan vemhes lenne és közben előző kölykeit nevelné. Mindez pedig nagyon megterheli a szervezetét, előbb-utóbb komplikációkhoz vezet, ezért mindenképpen elkerülendő. Vagyis a nőstényt rendszeresen külön kell zárni a hímtől, tehát idejük jórészét egyedül töltenék.

2015. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 vagy ivartalanítják őket
2015. máj. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hozzám felnőtt korába került, mert a gazdája aki egy kislány vol, allergiás volt rá, ìgy születésnapi ajándékként megleptek egy mentett tengeri malaccal, szerintem egyáltalán nem felelőtlenség egyedül tartani. Nagyon szerettem gyerekkorom egyik kedvenc társa volt, élénk, nyüzsi, kiváncsi, bùjós fiúcska, nagyon szeretett könyveket és mindenfajta papìrt megrágni, szóval neki testre szabott lett volna a jegy kezelő és ellenőr szakma.:) Arra majd figyelj, hogy ne legyen semmi olyan a közelében, mert szeretnek rágni. Ja és semmi vezeték ilyesmi közelébe ne engedd!!! Nagyon intelligens is.Nálunk nagyon jól érezte magát. Matuzsálemi kort megélt.És egyáltalán nem volt kedvetlen. Szóval egyedül is lehet tartani!
2015. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van mellettük egy azonos nemű társ, akivel jól kijönnek (!), akkor sokkal élénkebbek, vidámabbak, mint egyedül. Ahol egy malac elfér, ott van hely kettőnek is. Költségben sem sokkal több.

Arra figyelj, hogy ivaros fiút és lányt ne tarts együtt semmiképp. Lány-lány, fiú-fiú (de itt nagyon meg kell nézni, hogy kit rakj mellé) és ivartalanított fiú-lány lehetnek együtt.

2015. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
48%
Nem feltétlenűl kell mellé társ! :) az ennyém is egyedül van, napi szintem foglalkozok vele, kivan engedve, trükköket tanítok neki ( a többiek is írták). A barátnőmnek van egy fiú malaca(ennyém lány) és álltalában hétvégéken összeengedjük őket és nagyon jól elvannak! :D Mivel kismalacot nem akarunk mindíg figyeljük őket! ;)
2015. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a videó, annyira vicces:

[link]

Egy pici inspráció a tartáshoz, bár én már írtam, hogy nekem is volt, és egy, és nagyon jól érezte magát egyedül. Cuki volt amikor minden reggel kuikolva hisztizett fiú létére a nasiért, óramű pontossággal tudta mikor van reggeli, de még cukibb volt mikor tetszett neki pl., hogy szabadon mászkálhat volt, hogy az enyém is kiszökött a terráriumból:D, reggeli előtt még az elején Columbus-t játszva, annak ellenére, hogy én napi szinten kiengedtem, és olyankor elégedetten berregett :D, dehát ő szerencsére olyan felszabadult kiváncsi és nyugodt malacka volt, vagy mikor simogattam, olyankor is olyan elégedett berregéssel adta tudtomra, hogy jól érzi magát, nem tudok jobb szót rá, aki tartott már az tudja miről beszélek.

2015. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!