Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet baja a hörcsögömnek...

Lehet baja a hörcsögömnek attól, hogy megrágta (megette) a műanyag tálját?

Figyelt kérdés
Most reggel vettem észre, hogy egy nagy darab hiányzik az edénykéből amiben a magokat adom neki. Látszik rajta a foga nyoma, a műanyag tál darabkáit viszont nem találom a forgács között. A tálka az állatboltban a hörcsögkalitka része volt. Aggódom, hogy baja lesz a megevett műanyagtól.
2008. szept. 7. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem nyelte le, csak a fogát koptatta rajta, és eldugta a pofazacskójába, később pedig valahol meg fogod találni az alom között. Adjál neki valami fog koptatót. Bár az enyém is inkább a műanyag tálon koptatja a kis fogait.
2008. szept. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen igen, csak a fogát koptatta :)) Tegyél be neki egy száraz kenyérdumót!
2008. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Huh. Köszönöm! :))) Megyek... szárítok neki kenyeret. :D

Bár a hörcsögtáp része valami nagyobb méretű keményre préselt karikák de azt úgy tűnik nem rágcsálja. Csak a magot eszi ki a tápból. :)) Egyébként nagyon jópofa kis állat: hanyatt fekve tekeri a mókuskereket. :DDDD

2008. szept. 7. 10:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Kenyeret NE ADJ neki! Nem tudja megemészteni, és nem ehet káposztát, krumplit, általában olyat amiben keményítő van!

Szerezi a főtt tojást, a mézet, főtt vagy sült csirkehúst (ne legyen fűszeres)! Persze ezekből csak nagyon picit adj belőle neki, 2-3 naponként.

Aranyos ki sbohócok tudnak lenni ha kézhezszoknak és szelídek.

2008. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még az előző válaszoló vagyok.

Persze az enyém is csak az olajos magokat válogatja ki a tápból, a többi nem kell neki.

Picike diót, mogyorót is kaphat.

Saláta, uborka, répa karalábé a kedvence, ezt akár nagyobb darabokban is adhatod, szereti rágcsálni!

2008. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a figyelmeztetést. :)) Nem adok kenyeret.

Ez viszont az jelenti, hogy a búza, rozs, zab és hasonló magokat sem szabad ennie?

2008. szept. 7. 11:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A túl friss kenyeret nem tudja megemészteni. A szárazat igen. Én is azt szoktam neki adni, imádják és semmi bajuk sincs. Viszont, ha friss a kenyér, akkor bajok lesznek. Az ismerősömnek a hörcsöge megjárta a friss kenyérrel.
2008. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
SZÁRAZ KENYÉRDUMÓT mondtam, sima kenyeret senki nem akart adni a hörcsögének, mert felpuffasztja, ugyanúgy ahogy a k betűs zöldségek. Az enyémse se eszi meg a tápból azokat a karikákat :)) De a száraz kenyér valóban kell a fogai koptatására...
2008. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Száraz kenyérhéjat,búzát ,kukoricát ehet a hörcsög.Szerintem vedd ki a műanyag tálkát,én évekig tartottam hörcsögöket mindíg egyik sarokba tettem a kaját, a maradékot kilapátoltam.Én is adtam neki kenyérvéget szárazon,semmi baja nem lett tőle.
2008. szept. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!