Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rágcsálóeledel - hmmm. érdekes...

Rágcsálóeledel - hmmm. érdekes adalékok, ki tudja mi mi?

Figyelt kérdés

Meglepődve vettem észre, hogy a "panzi rodent" hörcsög és kistestű rágcsálóeleség érdekes dolgokat tartalmaz: Akác termés (magok, és szeletelve a magház) Apró narancssárga szárított bogyók. A mindenféle puffasztott dzsuvát már nem is merem megkérdezni.

A bogyók aggasztanak a legjobban, ilyenek:

[link]


2010. márc. 9. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem madárberkenye és mérsékelten mérgező. Ha aggódsz a kis állat egészsége miatt, akkor aprólékos munkával állíthatsz neki elő saját magad egy magkeveréket.

Szabvány rágcsálóeledel (szotyi, szárított kukorica, búzamag), sótlan pörkölt mogyoró, pitypanglevél (embernek is egészséges, csak meg kell mosni), búzamag/fűmag (akár ültetni is és berakni a kinőtt zöldet), szárított és aszalt gyümölcsök (drága, de garantáltan tudod, miből van), vagy az utóbbit csak mazsolával is helyettesítheted.


Egyébként én patkányokat tartottam, kiegészítőnek kevertem a fenti keverékbe száraz macskatápot is a fehérjetartalom miatt, azt imádták a legjobban. :)

2010. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
japán táncolóegerem van, kis mennyiségben sajtot szoktak kapni, fehérje miatt. Amúgy a köles az ő méretük :P Kisállatkereskedésbe beadtam két almot, azért kaptam ezt a kaját, meg 2 forgácsot... lehúzás, de ez van...
2010. márc. 9. 21:28
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Az akác is érdekes, bár nem derül ki milyen faj, deha pl a fehér akác, az is gyengén mérgező, nem éppen tápba való.

Mondjuk ezek annyira triviális anyagok, hogy véletlenül csaknem keverik bele, szándékosan meg nem szokták mérgezni az állatokat, szóval merem feltételezni, hogy mégis ehető.

2010. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Hidd el, hogy ez az ő igényeiknek megfelelően van kitalálva. Hiszen a vadonban bármit megesznek. Tudod hogy csinálják a rágcsálók? Mindenből egyszerre csak kevés mennyiséget esznek, és ha nem lesznek rosszul tőle, akkor tudják, hogy az nem mérgező, és befalnak egy csomót belőle! Ezért nehéz a patkányt a száraz patkányirtóval kiirtani, mert rosszul lesz tőle, és utána nem eszi már meg! Szóval nyugi! Nem lesz bajuk tőle! Ez az ő igényeiknek megfelelően van összeállítva! És ne feledjük: ami az ember számára mérgező, az egy rágcsáló vagy más állat számára nem az!
2010. márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hátőőőő.... elég "ócsó" kinézete van a kisállatkajának... :D

2: melyik hülye egér zabálna akácot, ha van búza, kukorica, stb gabona? :D

2010. márc. 9. 21:47
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk lehullott akácvirágot, amiben mag is van. HM?
2010. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az akácvirág egyébként finom édes, én szoktam csipegetni tavasszal-nyáron... :)
2010. márc. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jahh, a virág, nem a termés... :D Mindegy, akkor is semmirevaló ez a kaja...
2010. márc. 9. 21:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is, nincs benne madárberkenye.

Másodszor is pont olyan a beltartalma mint amennyi az ára(a Pepe kaják is pont ilyenek). Ha minőségi kaját akarsz akkor vegél Versele-Laga Prestige vagy Beaphar Xtravital kaját. Mindkettő kilója 1000,- Ft körül van de minőségi, illatos akár még te is megkívánod, garantáltan egyikre sem lesz egyetlen rossz szavad sem :)

2010. márc. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!