Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a félős hörcsögömmel?

Mit tegyek a félős hörcsögömmel?

Figyelt kérdés
A dzsungáriai törpehörcsögöm 4 napja van meg, naponta 1x-2x jön ki a házából, ha benyúlok a ketrecbe úgy hogy kint van visszasprintel a házába, akkor is ha van a kezembe kaja. Most próbálkoztam úgy hogy felemeltem a háza egyik felét és egy magot tartottam a kezemben, akkor ilyen sikoltás féle hangot adott, ki amit olvastam hogy ezzel az anyját hívja. De próbáltam hogy a háza elé tettem pár ujjam, akkor kidugta az orrát és elkezdte szagolgatni de amint megmozdítottam a kezem ismét visszahúzódott. Mit tudok tenni hogy kézhöz tudjam szoktatni szerintetek? Azt sem tudom hogy majd hogy fogom neki takarítani a ketrecét pár nap múlva, mert ahhoz ki kell vennem. A ketrecben van amúgy mókuskerék, golyós önitató, wc papír guriga, tál hörcsögtáppal, mindig friss gyümölcs, egy ilyen híd féleség és forgács alomnak és mókuskerék. Éjjel hallom hogy belemegy a kajás tálba és forgatja a mókuskereket, nappal pedig sokat alszik vagy a házába van húzódva.

2015. aug. 24. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a házában van, soha ne piszkáld, ne emeld fel, ne is nyúlkálj oda, várd meg míg odajön hozzád. Valahol biztonságban kell éreznie magát. Mivel a hörcsögök éjszakai állatok, természetes, hogy nappal alszik és éjjel aktív, ez nem fog változni. Ha nem muszáj ne ébreszd fel, nem tesz jót neki. Egyébként meg legyél türelemmel, több hétig-hónapig is eltarthat mire igazán szelíd lesz.
2015. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ha takarítani szeretném akkor muszáj fölemelni mert ha kint van akkor csak bemenekül ha bent van akkor meg max. bentről szaglászik és nem jön ki. Akkor mit javasolsz?
2015. aug. 24. 14:31
 3/14 anonim ***** válasza:
Emeld fel, máshogy nem tudsz kitakarítani ennyi belefér, meg később mikor már hozzád szokott, nem lesz ez gond.
2015. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azzal a hanggal nem az anyját hívja, hanem Téged próbál elzavarni.
2015. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, aranyszabály, hogy a házában ne piszkáld! A mostani hörcsögeim közül az egyik nekem is elég félős volt, amikor hozzám került. Naponta sokszor menj oda, beszélj hozzá, tartsd oda a kezed, hagyd, hogy szaglássza, aztán egy ujjal próbáld megsimítani, ha nem hagyja, akkor ne erőltesd, légy türelmes. 3-4 nap után nekem már a kezemre mászott, pedig én kaját sem használtam soha csalogatónak. (Az egyik hörcsögöm arra volt vevő, ha a háza előtt babráltam a fafogáccsal, a másik arra jön ki, ha a ház ajtaját kapargatom az egyik ujjammal. Tapasztald ki, a tiednek mi kelti fel az érdeklődését.)

Ha pár nap alatt nem lesz kezes, akkor várj a takarítással pár napot, erőszakkal ne vedd ki, mert lerombolod azt a kis bizalmat is, amit addig felépítesz. (Különben is, a ketrec nagyságától is függ, hogy milyen gyakran kell takarítani. Én a 85*35-ös terráriumaimat csak 10 naponta - 2 hetente takarítom teljesen, attól függőn, hogy látom szükségesnek (a wc sarokra ez persze nem vonatkozik). Takarításkor érdemes a tiszta alomanyagból egy részt megtartani, és elkeverni az új alommal, hogy felismerje rajta a szagmintáját, így otthonosabb lesz neki az új alom is, és kevésbé stresszel (én a magabiztos hörcsögömnél is ezt csinálom, nemhogy a félősebbel)

Azzal a hanggal tényleg nem az anyját hívta, hanem félt, és téged akart elküldeni.

2015. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor esetleg várok pár napot még.
2015. aug. 25. 12:17
 7/14 A kérdező kommentje:
Adok neki kaját, el is veszi tőlem és elmegy megenni, de az a probléma ha meg akarom simogatni elfut és kiadja azt a hangot.
2015. aug. 26. 11:47
 8/14 A kérdező kommentje:
Megint, a tenyeremre felmászott, de amikor egy ujjal meg akartam simogatni befut a házába. Mit tudnák ezellen tenni?
2015. aug. 26. 13:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Türelmesnek lenni, nem fog egyik napról a másikra megszelídülni.
2015. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Előző 2 nap már engedte az oldalát simogatni ma pedig már engedte a hátát is simogatni, nem zavarta őt, szerintetek mikor vehetem őt ki? Vagy még korai? Elfutna? Szerintetek?
2015. szept. 4. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!