Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 3honapos holland torpenyulam...

3honapos holland torpenyulam van, es az allatkereskedesben ahol vettem azt mondtak hogy csak junior tapot ehet, olyat semmikepp sem amiben kukorica van mert attol felpuffad. Tenyleg semmi esetre se adjak neki olyan olcso tapot amibe kukorica van?

Figyelt kérdés
2015. aug. 25. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az olcsó tápokkal nem a kukorica a legnagyobb gond..

Nyugodtan adhatsz neki felnőtt nyulaknak való tápot is, olyat is, amiben kukorica is van. Az extra magas keményítőtartalma miatt nagyobb mennyiségben tényleg nem tesz jót, de amennyi a kevert tápokban van, nem fog megártani.

Különben a nyúltápok 99%-a egészségtelen, rendkívül hizlaló, sok cukrot, színező- és egyéb természetellenes anyagot tartalmaznak.

Ha hosszú életű, egészséges nyuszit akarsz, akkor csak nagyon kevés bolti tápot adj neki, sőt még jobb, ha azt egyáltalán nem kap, hanem te kevered neki be a gabonákat, amik egészségesek, fontos aminó- és zsísavakat tartalmaznak, mint a lenmag, zab, árpa, napraforgómag. Bár ezeket sem szabad túlzásba vinni, magas az energiatartalmuk.

A legjobb a nyuszinak az, ha a fő tápláléka a széna mellett a friss zöld, amit a természetben, a vadonban is enne. A szervezetük erre specializálódott, az emésztésük így alakult ki. Ezek fontos tápanyagokat tartalmaznak, koptatják a folyamatosan növő fogaikat, megakadályozzák, hogy a táplálék sokáig az emésztőrendszerben maradjon, tehát nem terjednek el a kórokozók, nem lesznek emésztési zavarai. Persze a friss zöldek alatt nem a gyümölcsöket, zöldségeket értem, hanem a fűféléket, gazokat, gyógynövényeket, leveleket, ágakat.

Sokan azt mondják, hasmenése lesz tőle, ha sokat kap. Könyörgöm, a vadonban is ezt eszik, ez a legtermészetesebb táplálékuk. S mindig a természetes a legjobb. Nekem sok éve vannak hobbinyulaim, sok éve ezt eszik, sok éve mindnek hosszú (9+) és egészséges élete volt. Amit korábban még nem evett, ahhoz fokozatosan kell hozzászoktatni.

Mikor a kérdést olvastam, éppen etetni indultam a két nyuszimat, ezért gyorsan lefényképeztem neked, ma mit kapnak.

[link]

A legnagyobb része fűféle, gaz. Utána zöldségek, abból is a legtöbb zöldségzöld, a gyökerekből és gyümölcsökből csak kevesebbet kapnak. Ma konkrétan sárgarépa és zöldje, karalábé és levele, saláta, karfiollevél, uborka, alma, tök, paradicsom, paprika, körte és 3 szem szőlő. Emellé sajnos most csak bolti tápot tudok adni, abból kaptak 2-3 marékkal, ami megjegyzem túl sok és egészségtelen. Szénát, vizet cseréltem, és most levágok nekik mindjárt 2-3 nagyobb alma- és akácfaágat sok levéllel.

Nem mondom, kicsit én is változtathatnék rajta, hogy még egészségesebb legyen, de ez az étrend még mindig ezerszer jobb, mint az általános széna, táp, két karika répa.

2015. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A kukorica nem olyan jó a nyuszkónak,azt csak a malacok ehetik én is azt hallottam ,hogy felpuffadást okozhat, inkább vegyél drága tápot, minthogy a nyuszinak baja legyen , ne kockaztass.
2015. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!