Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Napok óta "üldözünk" egy...

Napok óta "üldözünk" egy egeret a konyhában, mindeddig eredménytelenül. Hogyan kaphatnánk el? (Kaja elzárva, csapdák kihelyezve, polcok, szekrények rendszeresen átkutatva, de eddig semmi. )

Figyelt kérdés

Kedd-szerda magasságában bejött egy egér a lakásunkba (kertes, családi ház). Egy ideig a nappaliban randalírozott, aztán átment a spájzba, majd onnan a konyhába. Helyeztünk ki egércsapdákat (többfélét, hagyományos egérfogó, ragacs, stb., bele csoki, sajt, kolbász) oda, ahol ürüléket találtunk, lakáson belül mindig minden ajtót becsukunk, zárható, műanyag dobozokba helyeztünk át valamennyi élelmiszert, mégsem sikerül elkapni. Van egy kistermetű kutyánk is, olykor vadul szaglászik, tegnap a beépített konyhaszekrény körül érezte az egeret, mire kiszedtük a fiókokat (valahogy azokba, illetve azok mögé is bejutott), illetve lecsavaroztuk a szekrénysor alját, végigturkáltuk az egészet, de semmi.


A legrosszabb az egészben az, hogy már az egész család ki van tőle idegileg, folyamatosan megy a vita, a veszekedés, főleg velem, mert hiába próbálnék javaslatokat tenni, mintha a falnak beszélnék. Mondtam például, hogy ki kéne vinni a lakásból az összes dobozt, könyvet, papírhalmot, stb., de mintha a falnak beszélnék. Pedig szerintem kergethetjük ítéletnapig is, ha bennhagyjuk a cuccainkat, mert hiába nem kaja, ha egyszer búvóhelynek tökéletes.


Még valami: magát az egere(ke)t már csütörtök óta nem láttuk, ürüléket szoktunk találni, de fogalmunk sincs, hogy mikoriak, lévén, hogy úgy igazán alaposan csak tegnap, illetve ma kezdtünk el takarítani és a kaják is csak tegnap lettek "bedobozolva". A szagát nem érezni, jelenlétének nyomot nemigen ad, legalábbis élelmiszert még nem rágott meg (pedig valamit tuti eszik, hacsak addig meg nem szedte magát, amíg rá nem jöttünk a jelenlétére). Többen mondják, hogy szerintük már nincs is a lakásban, merthogy folyamatosan bolygatva van, én azonban ezt nem hiszem. Szerintem valamelyik csőrendszerben, vagy a beépített szekrény alsó réseiben bujkálhat, a kérdés csak az, hogy az ördögbe tudnánk tőle egyszer s mindenkorra megszabadulni? Mint említettem, kaják légmentesen elzárva, szemetesek a lakásból eltávolítva, különféle csapdák a nyomvonalakon, ugyanakkor az üres dobozok, szórólapok, könyvek, stb. mind-mind elöl hagyva. Létezik, hogy igazam van, és azért nem tudjuk elkapni, mert túl sok búvóhely, rágcsálnivaló maradt számára? Vagy hívjuk kártevőirtót? Habár, szerintem ő is azt mondaná első körben, hogy amit lehet, takarítsunk el az érintett helyiségekből.


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de nagyon kétségbe vagyunk már esve.



2015. aug. 30. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Tegyetek ki egérragasztót, rá sajtot és kifogjátok. Rá fog menni előbb, vagy utóbb, de az még nem jelenti azt, hogy nincs több.
2015. aug. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csütörtök óta vannak kint csapdák, köztük egérragasztó is (mielőtt még betalálnának az állatvédők, tisztában vagyunk vele, hogy kegyetlen módszer, de inkább egy kártevő élete vesszen oda, mint hogy többszázezer, esetleg többmilliós kárt csináljon nekünk), de nem hajlandó belemenni.


Egyáltalán hány napot bírnak ezek ki evés nélkül? Mert, mint említettem, kajához elvileg nem férnek hozzá, legalábbis tegnap délután óta biztosan nem.


Az a fura, hogy a garázsban ősszel gyakori vendégek, de a lakásba eddig soha nem merészkedtek be, pedig már 20 éve annak, hogy itt lakunk. És odakint, érdekes módon, valahogy eddig mindig sikerült elkapni őket a jó öreg, hagyományos egérfogóval is. Bezzeg itt hiába van becsapdázva ezzel-azzal az egész konyha, derogál nekik belemenni. :(

2015. aug. 30. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Én pedig hiszem, hogy azért nem jelenik meg mert folyton bolygatva van, méghozzá a kiskutya által. Az egér ahogy megjelenne, a kiskutya észreveszi, de nem olyan hangtalanul, mint a macska. Nem véletlenül a macska alkalmas egérfogásra, hangtalanul tud osonni, és órákig képes mozdulatlanul szemelni a helyet ahol az egér van, és ráugrani pillanatok töredéke alatt. A kutya legfeljebb elriasztja. Lehet valóban kiköltözött már, de az is lehet ,hogy egyszerűen nem jön elő. Nálunk a befőttesüveg csapda bevált, rengeteg egeret fogtunk már meg vele.

Helyezz egy lapra (lehetőleg fém lapra amit nem tud elrágni) úgy egy befőttes üveget, hogy feltámasztod egy félbe vágott dióval. Azt is lehet, hogy a dió belét kiszeded, és a héját kolbásszal béleled ki. Minden mesebeli hiedelem ellenére a sajtot szeretik a legkevésbé. Jobban szeretik a dióbelet, kekszet, kolbászt, száraz tápot.

Tehát lényege a csapdának, ahogy küzd az üveget feltámasztó dióval, befordul az üveg alá és amikor végre kirántja a diót a helyéről, rácsapódik az üveg. A lapocska azért kell alá, mert majd azzal együtt emeled fel az üveget úgy hogy rászorítod az üveg szájára különben kiugrana. Mi így ezzel a módszerrel még minden egeret megfogtunk a házban, pedig itt sok van, mert mi is kertes házban élünk és itt is van mindenféle lim-lom, kutyák, bokrok, melléképületek stb.

2015. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, erről a módszerről már én is hallottam, bár őszintén szólva ezidáig azért nem vetettem fel, mert valahogy nehezen hittem, hogy hatékonyabb, mint a többi módszer. Sajnos momentán nincs a háznál dió, de mindenképpen felvetem az ötletet, hátha. Meg talán egy "kölcsönmacska" is beválhat, bár gőzöm sincs, hogy mennyire lenne hajlandó egy vadidegen macska a házunkban egérre vadászni, pláne, hogy ott a kutya (igaz, addig kicsukhatjuk a lakásból, amíg bent van, de a szagát gondolom akkor is érzi).


Mindenesetre köszönöm a válaszokat, tanácsokat, tapasztalatok (ment a zöld kéz), jöhetnek még.

2015. aug. 30. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Macska kell oda. Én nagyon régen emlékszem, behoztuk a macskát. Két napra. Minden nap vitt ki egeret.

Be kell vinni macskát és az kiviszi, csak este óriási zajt fog csapni. Úgyhogy zárjátok be a szobát, ahol alusztok, a többi tér a macskáé. Mi így csináltuk. Utána persze volt némi takarítás a macska után, mert írnom sem kell, de..... az állatok is esznek (szépen fejezzem ki magam) , csak nekik nincs külön mosdó :DDD

2015. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hétfő hajnalban csak meglett őkelme, a sima, hagyományos egérfogó fogta meg, szalonnabőrkével a belsejében. :)


Köszönöm a válaszokat! :)

2015. szept. 5. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!