Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a nyuszim fogával?

Mit csináljak a nyuszim fogával?

Figyelt kérdés

Mit lehet vele tenni?

Nem rég kaptam, ugyhogy biztos nem koptatta eddig.

[link]



2015. aug. 30. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Orvos le tudja vágni rövidebbre.
2015. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Az állat boltokban vehetsz nem drágán fogkoptatót, akár ízesítve is, de szerintem akár egy ágat is elrág... mégis inkább az elsőt ajánlom. Állatorvos akkor szükséges, ha a foga nagyon a foga, és ha fehér, mert a sárga fog az egészséges a rágcsálóknál.
2015. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Orvoshoz lehet vinni. Te ne csinálj vele semmit.
2015. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Annyira nagy neki, hogy mar nem koptatja. Az orvos meg annyira foglalkozik ezekkel, hogy a telefont sem veszi fel. Viszont ha apukám hívja, tudja hogy a tehenekkel van valami feladat, ami neki ugye jobban megeri... Nem tudom az ilyen miert lesz állatorvos. Koszonom!
2015. aug. 30. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor vidd messzebbre városi állatorvoshoz, mert így nem tud enni, és éhen fog halni.
2015. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Keress nyulas orvost!!!!!
2015. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy minél előbb keress egy nyulakkal is foglalkozó állatorvost!

A túlnőtt fogak a különböző sérülések mellett a táplálék visszautasításához vezetnek, ami pedig éhhalált és/vagy más betegségeket okoz.


Ügyelj rá, hogy mindig legyen előtte valami, ami a fogak koptatására szolgál. A bolti fogkoptatót nem ajánlom, annál sokkal hatásosabb és egészségesebb a faág. Az enyémek nagy kedvence az almafa és az akácfa. Ezenkívül sok más ok mellett a fogkoptatás miatt is fontos a helyes táplálás. Kifejteném azt is, de már nagyon késő van.

2015. aug. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom, azt is hogy késő...eszik sokat, füvet is meg amit reszelek neki.
2015. aug. 31. 16:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Késő? Mihez késő? Nincs késő, csak vidd el állatorvoshoz, aki visszavágja, lecsiszolja a fogát. Ezentúl pedig legyen előtte valamiféle fogkoptató. Továbbra is az ágat javaslom.
2015. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dormány viktória válasza:
42%
Adj neki egy nagyobb darab akácgurigát vagy valamilyen fa gurigát amit tud rágcsálni!! Én a tengeri malacommal csinálom ezt! Adok neki egy guriga fát (mindegy hogy milyen de legjobban az akácot szeretik) amiröl szépen lerágcsálja a fa kérgét és igy kopik neki a foga! Adtam a tengeri malacomnak egy kb. 60cm es átmérölyü nyárfa gurigát amit 1 hét alatt ketté rágott!! A nyuszik ugyan ezt csinálják mivel szeretik! Szerintem ha ezt megfogadod akkor nem lehet baj! Ja és ha látod hogy a nyuszid már nem rágcsálja a fát akkor cseréld ki neki mert akkor már nem ízlik neki vagy másik ízűre vágyik!!
2015. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!