Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel etessem most a nyuszim?

Mivel etessem most a nyuszim?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy júniusban költöztünk ki külföldre, de aug. elején visszamentünk Magyarországra még elintézni pár dolgot. Tegnapelőtt jöttünk vissza ide. A nyuszimat is mindig cipeltem magammal. Ameddig Magyarországon voltunk szegény nagyon beteg lett, majdnem meg is halt :( Elvittem állatorvoshoz, de Mo.-n nem volt a közelben olyan, aki speciális nyúl vagy kisemlős orvos, leginkább csak kutya és macska van, hozzá vittem. Nem nagyon tudta mi baja, csak hogy valami az emésztéssel. Aztán tegnap itt is elvittem kettő orvoshoz is, mindkettő lényegében ugyanazt mondta, hogy a száraz nyúltáp szétmorzsolódott és feltorlódott a beleiben és ez okozza a bajt. Szegény kapott mindenféle szurit meg gyógyszert, most egy kicsit jobban van, de még mindig beteg. Nem merek már neki tápot adni. Kapott füvet meg ilyenek, de nem tudom, most mivel etessem. Pedig az egyik legjobb fajta tápot ette.
2015. aug. 26. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vedlik? Akkor tud elakadni bármi a beleiben...
2015. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
több friss zöldséget és szemes kukoricát érdemes adni neki. De utóbbitól hízik.
2015. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem vedlik. Az állatorvos azt mondta, hogy a száraz tápokkal ez viszonylag gyakori probléma, hogy könnyen morzsálódik és bajt okoz:(
2015. aug. 26. 21:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Szénát szokott kapni? Mert azt egy szóval sem említetted, pedig az kell, hogy legyen a fő tápláléka.
2015. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Természetesen az egész nap van előtte. Víz is. Emellett kap napi 2x tápot meg egy kis zöldet. A dokik azt mondták, hogy az ilyen előfordul a száraz táptól. Csak azt elfelejtettem megkérdezni, hogy akkor most mégis mit adjak neki enni.
2015. aug. 26. 22:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jól elvannak táp nélkül is.
2015. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tap nem feltetlenül kell a nyulaknak. Az elsödleges taplalekuk a szena es a zöld növenyek, ami nem zöldseg es gyümölcs. Szoval kintröl szedsz pl. loheret, füvet, pitypangot meg ilyeneket. Gondolkozz ugy, mintha vadon elö nyul lennel. Amit ugy elersz es le tudsz szedni (es nezz utana hogy nem mergezö-e) akkor azt add neki. Hidd el ez a legjobb neki.
2015. aug. 27. 10:43
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt írták egy hasonló oldalon, mint a GYK. Akkor most tényleg nem kellene neki táp?
2015. aug. 27. 10:44
 9/12 A kérdező kommentje:
Vagy hívjam fel az állatorvost?
2015. aug. 27. 10:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ki lehet hagyni a tápot ha elég szénát és más növényt kap. De utánanézhetsz a neten vagy megkérdezheted az állatorvostól is, bár a nyulakhoz meg úgy általában a rágcsálókhoz nem ért annyira minden doki.
2015. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!