Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap megszantunknes hazahozt...

Tegnap megszantunknes hazahoztunk egy dszungariari törpehörit a jereskedésből . Ide kell egy kerdőjel? Lent

Figyelt kérdés
Egy 60-as ketrecbe van, van bent egy kajástól, egy wc papirguriga, egy kis tal viz valamint egy kerék kell meg más? Alatta jelentek egy reteg keménypapir van amin van egy egeszen vékony regek forgácsl mi kell meg? Es pár dolog a gondozasról? Az eldó beszamolt avtartasról, meg egy netes oldit is megnéztem.
2015. szept. 3. 19:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ahogy eddig tartod az egy kalap kaki, bocsi. 3-4 cm vastag forgács legyen alatta. Ne papír. Golyós önitatója legyen, ne kis tál víz. Könnyen felfázik. Ne legyen huzaton, se napon. Kb 22-26 fok között. Mindjárt visszakeresem egy válaszomat amiben részletesen írtam.
2015. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Itt írtam egy hosszú listát, hogy mi kell neki felszerelés gyanánt. Először kellene tájékozódni, és utána hazavinni, nem fordítva, mert csak ártasz neki. Tudod h milyen idős? Kereskedésben sok a beltenyésztett beteg kicsi a vérfertőzöttség miatt, így lehet, hogy hamar elpusztul. Legközelebb tenyésztőtől hozz el egyet, de előtte alaposan kérdezd ki minden hörivel kapcsolatos infóról, mert eddig rosszul csinálod. :/
2015. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2015. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kell még neki valami ház, lehet venni állatkereskedésbe de egy kis kartondoboz is jó csak cserélni kell mert szétrágja. Höri tápon kívül kell még neki zöldség is ( nem mindennap) meg fehérje pl: tejföl, meg száritott bogarak (kereskedésben lehet kapni) lehet élő bogár azt is lehet kereskedésbe venni.És ha lehet mindennap vedd ki egy kicsit kézbe.Ha van még kérdésed majd írj :)
2015. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"az eladó beszámolt a tartásról" - huh, azt én is meghallgattam volna:S


- önitató legyen, ne tálkába legyen a víz, mert könnyen összevizezi vele magát, és gyorsan megfázik (a megfázásra nagyon érzékeny a hörcsög, és könnyen bele is pusztulhat!)

- a futókerék legyen elég nagy, és 20 cm-est használok, abban már nem hajlik meg rendellenesen a háta, ha tekeri. És teli futófelületű műanyag legyen, ne fémrácsos, mert az könnyen végtagtöréshez vezethet

- nem kell alá keménypapír, a faforgács viszont legyen olyan vastag, amilyen csak lehet

- odút nem írtál, de az nagyon alap!!! (az eladó (ezt sem) mondta?)

- ha befér, jó lenne egy kis tálkába csincsillahomok, az egyben wc is, meg homokfürdő, a bundáját tisztítja benne. A legtöbb höri nagyon szereti

- valami játék sem ártana


Egy ekkora ketrecet jó hetente tisztítani. (wc sarkot naponta, ha megjelöli valamelyik játékot, szükség szerint azt is gyakrabban. A faforgács tiszta részéből egy adagot jó visszatenni neki, mert akkor érzi rajta a szagmintáját, és tisztítás után sem lesz neki a hely olyan idegen. Napi kb. fél óra törődést igényel.


Jó minőségű, speciális magkeveréket adj neki. Ezen kívül nagyon kis mennyiségben kaphat bizonyos zöldséget (mosva-szárítva), gyümölcsöt(mosva-szárítva), tejterméket, főtt tojás fehérjét (amit én szoktam: sárgarépa (a zöldje mérgező), alma (a magja mérgező), dinnye (mag nélkül), uborka, sajt, túró

Valamint adj neki vegyszermentes szénát. (Én boltit veszek, egy kis zacskó is sokáig elég) Ezt eszi is, és ki is béleli vele a házát.)

2015. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

jó sok forgácsot rakj alá. a törpehörik a természetben a föld alatt élnek, a forgácsban imádnak elbújni meg kis járatokat fúrni maguknak.

az enyém is úgy szokott lubickolni benne mintha víz lenne, főleg mikor frissen cserélem:D

2015. szept. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Rendben. Akkor holnap, munkabol jövök haza a közvetkezőket veszem:

Meg forgacs, golyós itató,, ketemeletes faház, szénaház(ilyet vehetek? Nagyon megtetszett). Vecesarok(benne csincsihomok. Ez igy jó lesz?

2015. szept. 3. 20:25
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, így jó lesz:) A szénabújóka is jó ötlet:)

Leld sok örömöd benne:)

2015. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Magkeverékből versele laga márkájút vegyél, a többi állandóan molyos és kukacos vagy penészes. 9 év alatt mindig ez vált be nekem. A szénaházikó nagyon jó ötlet, szét is szedi, szaladgál is benne, örül majd. :)
2015. szept. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendben. Akkor versele tap. Elvileg fiúcska es 2 hónapos. Ki az akihez fordulhatok majd esetleg ha kerdesem lesz?
2015. szept. 3. 21:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!