Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet-e valami baj abból ha a...

Lehet-e valami baj abból ha a nyúlam körmét úgy vágom mint egy kutyáét, ha véletlen bele vágtam az idegbe? (nagyon vérzett :' ( )

Figyelt kérdés
2015. szept. 19. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Fájni fog neki, legközelebb legyél óvatosabb és egy elemlámpával világitsd meg, így látni fogod meddig vághatod
2015. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg egy állatorvost telefonon.
2015. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges nyusziköröm olyan hosszú, mint a mancson lévő szőr, tehát nem lóg ki alóla - kivételek a speciális szőrzetűek pl. angóra. Másképp megközelítve a véredény után kb. 5 mm-ig kell visszavágni. A fehér karmoknál jól látszik a rózsaszín rész, a sötétebbeknél én is a zseblámpát javaslom. Közvetlenül a karomhoz tedd, így átvilágítva látszik a véredény. Ha túl mélyre vágod vagy belemozdul, gyakran jó erősen vérzik. Ne ijedj meg, általában nem lesz belőle semmi probléma. Néhány napig figyeld még a mancsát. Állatorvos csak akkor szükséges, ha a köröm begyullad.
2015. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oksa köszönöm a telóm vakujával rá világítottam de nem láttam csak a saját szemembe világítottam :D
2015. szept. 19. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem tudod, mit kell nézni:)

Egy világos köröm ilyen:

[link]

Jól látod a rózsaszín részt.

A sötétnél körmöknél akárhogy világítod, rózsaszín részt nem fogsz látni, csak annyit, hogy a végefelé a karom sötét, nem világítja át a fény:

[link]

2015. szept. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aha köszke 😊
2015. szept. 20. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!