Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen egy törpehörcsög...

Milyen egy törpehörcsög tartása? Nehéz / könnyű? Mennyire zavaró az hogy éjszakai állat?

Figyelt kérdés
Felszoktatok ébredni arra ha a kerekében szaladgál?
2015. szept. 19. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt egy idő mikor nagyon nyikorgott a kerék, párom lekente valamivel utána nem volt semmi hang :) ha nem vagy nagyon rossz alvó akkor nem gáz, mert kb annyit csinál este hogy pakolássza a dugikajáit tehát sokat járkál a forgácsban (gondolhatod mekkora zajt csap a kis teste :D ), vagy ha kajál és ropogtatja a magvait, de tényleg nagyon rossz alvónak kell lenni ahhoz, hogy ez felébresszen :)
2015. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy hörcsöggel sose volt gondom, de kettőt már volt, hogy ki kellett tenni a folyosóra, mert verekedtek, vagy nem tudom, és ilyen sípoló hangot hallatott az egyik, nagyon idegesítő volt. Végül külön is raktuk őket.
2015. szept. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Igazából a hörcsög szerintem a legélvezetesebb kis rágcsáló. Úgy mondanám elég interaktív és még szórakoztatóak is, nem csak esznek, szarnak egész nap :D jönnek mennek élik az életüket és eszméletlen okos állatok. Egyébként én inkább az aranyhörcsögöt ajánlanám! Kevesebb a gond velük, tovább is élnek, hátrány hogy sűrűbben kell takarítani talán. Viszont egy tengerimalachoz képest eszméletlen tiszták és rendesek :D nekem volt malacom is és az jobban zavart, mint a höri :)
2015. szept. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem semennyire se zavaró állat. Nekem már volt nem is 1, és egyikkel sem volt gondom. De volt már olyan hörcsögöm is amelyiknek egy szeme sem volt, de 1 hét után meg is döglött szegény. Véleményem szerintem a hörcsög tartása könnyű, nekem legalábbis könnyű volt.
2015. szept. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy dzsungáriai törpehörcsögöm van.

Szerintem elég egyszerű a tartása.

Elég hetente takarítani, (kivéve a "pisi-sarkot", ott érdemes minden nap kicserélni a forgácsot). Én esténként szoktam etetni, egy kis magkeveréket adok Neki, és mellé valamilyen zöldség, gyümölcs, vagy fehérjefélét. Friss víznek mindig kell lenni bent. A golyós önitató a legpraktikusabb szerintem.

Engem éjszaka nem szokott zavarni, tényleg minimális zajt csinál. Ha a kerék nem nyikorog, az se zavaró egyáltalán.

Egyébként nagyon muris állatkák, ahogy rejtegetik a magvaikat, ahogy szaladgálnak a kerékben, ahogy betemetik magukat a forgácsba...stb. Szeretem őket! :)

2015. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9 éve vannak hörcsögeim. Arra figyelj, hogy magányos állat, kettő együtt nem tartható, mert megölik egymást! Kizárólag egyedül tartsd. Nálam a folyosón van, de amúgy nem zavarna a hang, csak ott van neki kialakítva nagy hely. :)
2015. szept. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!