Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Morog a nyuszim hasa, mit tegyek?

Morog a nyuszim hasa, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eszik-iszik-wc-zik rendesen, ugrál, nyaldos, harapdál,de 2 napja morgott egy ideig a hasa és most is. 2 napja nem én hallottam, így nem tudtam hogy ez milyen borzasztóan hangzik, mit tegyek??? Mostanában kicsit több tápot kapott, az lehet baj? 1 éves nyuszkóról van szó.
2015. szept. 20. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked nem szokott korogni a gyomrod?
2015. szept. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha nincs kóros tünete, nem vészes, enyhe kólika, lehet bármitől. Mivel a nyúl cökotróf, azaz elsődleges székletét visszaeszi, ha gond van, látni fogod, hogy nyúlbogyók helyett hasmenést csinál. De ez is könnyen kezelhető általában.

A sok száraztápra sok vizet iszik, az lehet azt ok. Adjál neki almát, répát, a sok pektin megnyugtatja a beleit.

2015. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andi2327 válasza:
Lehet hogy csak éhes
2015. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy találod a nyuszidat?

Mit adsz neki egy nap pl?

2015. szept. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Táplálod bocsi
2015. szept. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Reggel táp, széna, szénagömb mindig van előtte. Napi 1x vizet cserélek, néha kap egy kis zöldséget, gyümölcsöt nasiként, de nem gyakran. Vacsira pedig megint egy kis táp.
2015. szept. 21. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:

ez helytelen! :(

sajnos nagyon rossz, ha így táplálod a nyuszid ebbe bele is halhat :(

ne adj neki tápot csak maximum heti egyszer!!!!

ugyanis a széna az ő fő táplálékuk 80%-a az étrendjüknek!

a téápban rengeteg káros anyag van, és sokszor gyomorbántalmakat okozhat, én is úgy tudtam meg, hogy rosszul tartottam két 2 évig a nyuszimat, épp hogy megúszta szegénykém, de ma már boldog kis élete van semmi rosszkedv vagy pocikorgás.

szóval összegevzve: Reggel rakj be neki szénát amit egésznap tud majszolgatni, este adj neki még szénát (nem baj ha sok van bent neki) viszont én a vacsorához zöldséget szoktam adni minden este. vagy egy répát, vagy egy körte darabot, vagy almát , uborka, paprika, görög dinnye, sárgadinnye. lényeg, hogy valamit mindig!

nyáron amíg tehettem szedtem neki zöldet lentről, de nem füvet! és minden pénteken kap egy kis adag tápot!

így tápláld a nyuszkód, és semmi baja nem lesz :) nem lesz gyomorkorgás :)

2015. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!