Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma meghalt mindkét aranyhörcsö...

Ma meghalt mindkét aranyhörcsögöm, egyszerre és teljesen váratlanul. Mi lehetett az oka?

Figyelt kérdés
Ma reggel döbbenten észleltem, hogy mindkét hörcsögöm teljesen kinyúlva fekszik a terráriumban, az egyik még lélegzett, de egy óra múlva már ő sem élt. Tegnap még semmi bajuk sem volt, ugyanúgy falták a kaját, ugyanúgy hörcsög kerekeztek. A hörik lányok voltak, külön terráriumban. Tudom, hogy így látatlanban nagyon nehéz betegséget megállapítani, de pont ezért érdekelne: milyen hörcsög betegségek vannak? És az lehetséges, hogy mindkettő egyszerre, ugyanazon a napon végkimerültségben haljon meg? (Az egyik már négy éves lehetett, a másik pedig három körül volt.)
2008. szept. 9. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, de nekem kicsit fura ez a kérdés...

Én úgy tudom, hogy a hörcsögök nem élnek 4 évig, de még 3-ig sem, max. 2, 2 1/2-ig. Ha a tieid mégis ilyen öregek voltak, akkor nyilván ezért halhattak meg...

A másik, hogy a halott höri nem "nyúlik ki", hanem igencsak megmerevednek, és kőkemény lesz a testük (hullamerevség).

2008. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos előfordul hogy az olcsóbb kategóriájú takarmányba belekerül patkány méreg, mert ahol gabonát tárolnak, ott vannak patkányok is, és sokszor így védekeznek ellenük, persze szabálytalanul.
2008. szept. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát ők eddig éltek, igen idős hörcsögök voltak, de még nem mutatták jelét annak, hogy el akarnának távozni.

Mindkettő eléggé "kinyúlt", de ez csak átvitt értelemben. Szóval: a testük merev volt, a mancsukat keresztbe fűzték. a lábaikat kinyújtották és a testük kezdett lehűlni. Az egyik (az idősebbik) a szemét nyitva tartotta, szóval nyitott szemmel halt meg. A másik pedig csukott szemmel. Amikor bementem az idősebbik még élt, mert lélegzett és a vackából kijött a feje az etető edényben volt. A másik is kint volt a vackából, ő azonban már le volt merevedve és nem is lélegzett. Hirtelen nem tudtam mit csinálni, az idősebbiket lámpa alá tettem, hátha megtudom menteni. Sajnos nem sikerült, a segítség pedig későn érkezett. :(

2008. szept. 9. 14:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy talán az eleséggel volt a gond, viszont már a kaja kezdett elfogyni, egyszóval már jócskán elfogyasztották az eleséget és eddig nem volt tőle bajuk.
2008. szept. 9. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetett kajától, de lehetett valamilyen fertőzés is, mivel idősek voltak már mindketten, talán már le volt gyengülve az immunrendszerük.

Egyébként nekem is volt egy hörcsögöm, "aki" 4 és fél évig élt.

2008. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden lehetséges... de!

A patkányméreg pont így működik! Sok idő múlva hat - mivel a patkányok csak akkor eszik meg, ha néhány társuk már sok órája evett, és még mindig él.


Egy boncolás megoldaná a kérdést.

De lehet, hogy elég lenne az ételt bevizsgáltatni.

2008. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még nem tudjuk, hogy mi lesz a testük sorsa, lehet, hogy boncolás. Egyelőre azzal tudom nyugtatni magam, hogy eléggé öregek voltak és a közeljövőben biztos, hogy meghaltak volna.

Köszönöm a válaszokat! Ha van még valakinek ötlete, szivesen fogadom.

2008. szept. 9. 16:58
 8/8 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy csak túl idősek votak már! Szerintem ez volt a halál oka! Minden estre szegény kis hörik! És szegény te!
2008. szept. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!