Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyulat egyedül hagyni?

Törpe nyulat egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy nyuszija azt hiszem holland.és magára akarja hagyni több napra.csütörtök este vagy péntek reggel utazna el és csak vasárnap reggel jönne vissza.mondtam neki hogy szerintem nem jo ötlet mert eddig minden nap ki volt engedve meg a széna se biztos h nem fogy el meg tápot nem is kapna.ő viszont ugy gondolja nagyobb stressz lenne tömegközlekedéssel utaztatni több órát ilyen hidegben.és sajnos nincs senki aki addig gondját viselné.gondoltam kiirom ide itt biztos vannak tapasztaltabb emberek.köszi
2015. szept. 30. 09:41
 1/4 Vickyy888 válasza:
Szerintem ne hagyja magára mert egy törpe nyszit is 1 nap háromszor meg kell etetni kevés adag kajával. És a vizét is kikell cserélni (na jó mondjuk azt nem olyan gyakran..). Ha tényleg nincs senki, aki addig a pár napig gondját viselné, ne hagyja egyedül.
2015. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. És utaztatni mennyire lenne kivitelezhető? vagy nagyon megviselné? nem fázna meg?
2015. szept. 30. 10:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az utazás valóban sok stresszel jár, főleg tömegközlekedéssel. Én nem hiszem, hogy magammal vinném, bár ez attól függ, mennyit kellene utaznia. Ha az út nem túl hosszú, akkor azt mondom, viheti. Érdemes a hordozóba szénát és törülközőt tenni, valamint az egészet leteríteni egy pokróccal. Így egyrészt sötétít, kitakarja a külvilágot, ami csökkenti a stresszt, másrészt megóvja a huzattól és valamennyire a hidegtől is. Persze azért ne legyen neki koromsötét és szellőzzön is.

Nekem két nyuszim van, nem egyszer hagytam már őket magukra 2-3-4 napra. Többnyire mondjuk akad valaki, akad eteti őke pl. szomszéd. Egyszer volt, hogy 2 napig senki nem tudott neki eni adni. Én rengeteg szénát és friss fűfélét raktam be, hiszen ezeket nem lehet túlzásba vinni. Adtam kétnapi zöldséget és magot is. Az egészséges nyuszik, amiket megfelelően táplálnak, beosztjàk az ételt, nem zabálják fel egyszerre. A mozgással nagy probléma nem volt, a ketrecük 8 négyzetméter, kibírnak ekkora helyen 2 napot kiengedés nélkül. Egy kisebb, kb. 120-as ketrecbe nem zárnám be napokra, de a lakásban is el lehet keríteni egy részt, ahol ellehet és semmi probléma nem történik.

2015. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2015. szept. 30. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!